Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka Front Mission 4 (PS2)
OkładkaFront Mission 4 (PS2)

Front Mission 4 PS2

Front Mission 4 jest strategiczną grą rozgrywaną w turach, w której najważniejszą rolę pełnią wielkie machiny kroczące zwane mechami. Akcja rozgrywa się w wielu państwach na świecie, zahaczając w pewnym momencie nawet o Polskę.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Front Mission 4 Premiera PS2

15czerwca2004

producent: Square-Enix / Eidos wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Front Mission 4” jest strategiczną grą turowa z mechami (czyli robotami) w roli głównej. Jest to zarazem debiut serii na konsoli Sony Playstation 2, która wcześniej ukazywała się jedynie na platformach SNES i PSX. Square Enix takim zagraniem zdobyła kolejną rzeszę zatwardziałych fanów, a piąta część „Front Mission” ukaże się prawdopodobnie dopiero na następną stacjonarną konsolę Sony, czyli Playstation 3.

Akcja „Front Mission 4” rozgrywa się na terytorium Niemiec, Ameryki Południowej, a w pewnym momencie zahacza nawet o Polskę, co w świecie gier video ma miejsce niezmiernie rzadko. Boje o najpotrzebniejsze surowce świata toczą się sześć lat po drugim konflikcie Huffmana, to jest w roku 2096. Podczas gry wcielamy się w postaci Elsy Eliane i Darril Traubel, a na każdą z nich przypada po czternaście długich, ponadgodzinnych misji wypełnionych taktycznymi walkami. Naszym zadaniem będzie podporządkowanie sobie niesfornej Wenezueli, której władze niespodziewanie ogłosiły niepodległość, a także zbadanie tajemniczych ataków przeprowadzanych na niemieckie bazy wojskowe.

Walki, w których uczestniczymy odbywają się w nieograniczonych czasem turach. Oznacza to mniej więcej tyle, że dopóki nie zrobimy czegoś każdym z naszych Wenzerów (mechów) konsola nie będzie mogła wykonać ruchu i vice versa. Nasza rola polega m.in. na przygotowywaniu jak najlepszych akcji dywersyjnych, atakowaniu przeciwnika pojedynczymi i łączonymi atakami (biorą w nich udział co najmniej dwa Wenzery), naprawie uszkodzonych mechów oraz ich tuningowaniu, a także na odpowiednim wykorzystaniu umiejętności poszczególnych pilotów. Pomiędzy bitwami odbywany niezliczone rozmowy, które powolutku popychają fabułę do przodu. Prócz statycznych obrazków przyjdzie nam również podziwiać rewelacyjnie wyrenderowane filmy, z których słynie firma Square Enix (warto wspomnieć niezapomniane produkcje do takich pozycji, jak FF X i FF VIII).

Gra w stosunku do poprzedniej, trzeciej części gry została bardzo ograniczona (brak Internetu, w którym mogliśmy natrafić na bardzo dużo informacji związanych ze światem gry, wysadzania pilotów w czasie walki oraz zbierania z pola walki uszkodzonych mechów), lecz to, co przygotowali dla nas programiście ze Square Enix wystarcza na bardzo długo – ok. 30 - 40 godzin.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Front Mission 4: 12+

Front Mission 4 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci