Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka Romance of the Three Kingdoms X (PS2)
OkładkaRomance of the Three Kingdoms X (PS2)

Romance of the Three Kingdoms X PS2

Romance of the Three Kingdoms X to strategia turowa rozgrywana w Chinach (historyczna Epoka Trzech Królestw). Planujemy rozwój królestwa, budujemy miasta, tworzymy armie, uczestniczymy w debatach i zdobywamy nowe terytoria.

Strategiczne | turowe | starożytność | Chiny | historyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Romance of the Three Kingdoms X Premiera PS2

21czerwca2005

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Romance of the Three Kingdoms X

Age of Empires II: The Age of Kings

Commandos 2: Men of Courage

Namco x Capcom

Romance of the Three Kingdoms X to strategia turowa rozgrywana w Chinach (historyczna Epoka Trzech Królestw). Jest to czwarta część na konsolę PlayStation 2, zaś już dziesiąta w ogóle. Autorzy postanowili w niej wyraźniej zarysować akcenty RPG, czego efektem jest usprawniony system zdobywania doświadczenia przez oficerów. Zbieramy je za wykonywanie poszczególnych zadań, a w zamian dostajemy przydatne zdolności. W sumie jest ich w Romance of the Three Kingdoms ponad 40 i przynoszą bardziej znaczące korzyści niż dotychczas.

Są też inne zmiany. Jedną z większych jest znacznie spokojniejsza rozgrywka. W Romance of the Three Kingdoms X pochłania nas o wiele więcej czynności, zajmujemy się wszystkimi posiadanymi terytoriami w najmniejszym calu. Dużo dłużej trwa proces tworzenia armii i podbijanie kolejnych terenów. Wobec tego zabawa jest znacznie wolniejsza, a my musimy podejmować wiele więcej decyzji aniżeli w poprzednich częściach.

Ważną częścią rozgrywki są bitwy. W Romance of the Three Kingdoms X toczymy walki zarówno o regionalnym wymiarze, których celem jest na przykład obrona danego terytorium, jak i wielkie bitwy na dużych połaciach terenu z udziałem licznych armii oraz oblegamy miasta. Wraz z rozwojem naszego imperium czeka nas coraz więcej wojowania.

Poza walkami nieraz przychodzi nam stoczyć debatę z innymi władcami. Zasady, którymi się rządzą, przypominają te znane z gry w kamień, papier i nożyczki. W czasie wymiany zdań i poglądów wielokrotnie wypowiadamy odważne sentencje, odpowiadamy na krytykę, denerwujemy rozmówców... Wszyscy uczestnicy debaty dysponują punktami, których utrata oznacza spadek animuszu. Po straceniu wszystkich oczek dany rozmówca przegrywa.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Romance of the Three Kingdoms X: 12+

Romance of the Three Kingdoms X Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci