Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka Romance of the Three Kingdoms X (PS2)

Romance of the Three Kingdoms X PS2

Romance of the Three Kingdoms X to strategia turowa rozgrywana w Chinach (historyczna Epoka Trzech Królestw). Planujemy rozwój królestwa, budujemy miasta, tworzymy armie, uczestniczymy w debatach i zdobywamy nowe terytoria.

Strategiczne | turowe | starożytność | Chiny | historyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Sony PlayStation 2
Okładka Romance of the Three Kingdoms X (PS2)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

21czerwca2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Romance of the Three Kingdoms X to strategia turowa rozgrywana w Chinach (historyczna Epoka Trzech Królestw). Jest to czwarta część na konsolę PlayStation 2, zaś już dziesiąta w ogóle. Autorzy postanowili w niej wyraźniej zarysować akcenty RPG, czego efektem jest usprawniony system zdobywania doświadczenia przez oficerów. Zbieramy je za wykonywanie poszczególnych zadań, a w zamian dostajemy przydatne zdolności. W sumie jest ich w Romance of the Three Kingdoms ponad 40 i przynoszą bardziej znaczące korzyści niż dotychczas.

Są też inne zmiany. Jedną z większych jest znacznie spokojniejsza rozgrywka. W Romance of the Three Kingdoms X pochłania nas o wiele więcej czynności, zajmujemy się wszystkimi posiadanymi terytoriami w najmniejszym calu. Dużo dłużej trwa proces tworzenia armii i podbijanie kolejnych terenów. Wobec tego zabawa jest znacznie wolniejsza, a my musimy podejmować wiele więcej decyzji aniżeli w poprzednich częściach.

Ważną częścią rozgrywki są bitwy. W Romance of the Three Kingdoms X toczymy walki zarówno o regionalnym wymiarze, których celem jest na przykład obrona danego terytorium, jak i wielkie bitwy na dużych połaciach terenu z udziałem licznych armii oraz oblegamy miasta. Wraz z rozwojem naszego imperium czeka nas coraz więcej wojowania.

Poza walkami nieraz przychodzi nam stoczyć debatę z innymi władcami. Zasady, którymi się rządzą, przypominają te znane z gry w kamień, papier i nożyczki. W czasie wymiany zdań i poglądów wielokrotnie wypowiadamy odważne sentencje, odpowiadamy na krytykę, denerwujemy rozmówców... Wszyscy uczestnicy debaty dysponują punktami, których utrata oznacza spadek animuszu. Po straceniu wszystkich oczek dany rozmówca przegrywa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Gry podobne do Romance of the Three Kingdoms X

Wymagania wiekowe Romance of the Three Kingdoms X

12+

Wymagania sprzętowe Romance of the Three Kingdoms X

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Romance of the Three Kingdoms XI także poza Japonią
Romance of the Three Kingdoms XI także poza Japonią

wiadomość6 grudnia 2006

Pięć części obszernej serii Romance of the Three Kingdoms wydano dotychczas na platformie PlayStation 2. Najnowszą odsłonę oznaczono numerem jedenaście i wypuszczono na rynek japoński pod koniec września bieżącego roku. Teraz firma Koei zapowiedziała, że przygotowuje się do wprowadzenia tego produktu do krajów zachodnich.