Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2PS3X360PCPSP
Okładka SBK 08: Superbike World Championship 08 (PS2)
OkładkaSBK 08: Superbike World Championship 08 (PS2)

Superbikes 2008

SBK 08: Superbike World Championship 08

Kolejna część popularnej i dość realistycznej gry wyścigowej. Zasiadamy za sterami jednego z kilkunastu dostępnych motocykli. Produkt ten posiada oficjalną licencję Superbike World Championship.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Superbikes 2008 Premiera

1sie2008

X360 PS2 PSP PC

30wrz2008

PS3

Gry podobne do Superbikes 2008

MotoGP 08

MotoGP 4

Tourist Trophy

SBK 08 to gra wyścigowa, nakierowana na sympatyków jednośladów. Zgodnie z tym co może sugerować jej tytuł, uczestniczymy w wyścigach motocyklowych. Produkt ten opracowany został przez włoskie studio developerskie Milestone, znane też dzięki takim grom jak S.C.A.R., Screamer czy Evolution GT. Firma ta w latach 1998-2001 zajmowała się ponadto developingiem tytułów z serii Superbike dla koncernu Electronic Arts.

Omawiany produkt podejmuje tematykę wyścigów Superbike World Championship, stanowiących poważną konkurencję dla cyklu Moto GP. W grze dostępni są wszyscy zawodnicy, zespoły oraz większość tras z sezonu 2008. Warto dodać, że elementem odróżniającym mistrzostwa Superbike od zawodów z cyklu MotoGP jest rodzaj zastosowanych maszyn. Są to bowiem seryjne motocykle, które na potrzeby wyścigów w pewnym stopniu stuningowano. Nie jest więc tak, że dosiada się niedostępnych w sprzedaży modeli.

Producent SBK 08 położył szczególny nacisk na zapewnienie wysokiego realizmu rozgrywki. Do dyspozycji gracza oddano jednak wiele opcji pozwalających na korzystanie z różnego rodzaju asyst. Mogą one wspomagać hamulce, przyczepność czy uczynić sterowaną maszynę niezniszczalną. Możliwe jest także wyłączanie obowiązujących w serii Superbike reguł. Gracz przed każdym startem może dokonywać zmian w ustawieniach swojej maszyny, modyfikując zawieszenie czy wydłużając przełożenia skrzyni biegów. Możliwe jest także skonsultowanie się z osobistym inżynierem w celu dopracowania szczegółów.

Model jazdy wymaga od gracza sporego refleksu, umiejętnego balansowania ciałem, a także wykorzystywania dwóch hamulców - przedniego oraz tylnego. Równolegle należy unikać stłuczek z innymi motocyklistami, które w najlepszym wypadku mogą zakończyć się utratą wielu cennych sekund. Wyścig może być obserwowany z wielu różnych kamer, lecz najlepsze wrażenia osiąga się z widoku ukazującego akcję z oczu motocyklisty.

Do dyspozycji gracza oddano wiele różnych trybów zabawy. Zdecydowany prym wiodą mistrzostwa, w których bierze się udział w wyścigach organizowanych na dwunastu różnych torach. Są to tak znane obiekty jak Monza, Magny-Cours czy Brno. Za każdy udany start uzyskuje się punkty, które są następnie podliczane do ogólnej klasyfikacji. Oprócz mistrzostw można spróbować swych sił w pojedynczym wyścigu, próbach czasowych, multiplayerze czy dodatkowych wyzwaniach. W tym ostatnim przypadku ma się do czynienia między innymi z pojedynczymi scenariuszami czy zadaniami wymagającymi dokonywania popisów kaskaderskich na motocyklu. W nagrodę za swoje postępy uzyskuje się dostęp między innymi do filmów oraz zdjęć powiązanych z wyścigami Superbike.

Oprawa wizualna SBK 08 prezentuje nieznaczny wyższy poziom wykonania od poprzedniej odsłony tej serii. Producent poprawił przede wszystkim wygląd motocykli. Dodano także zaawansowane efekty pogodowe, między innymi mające znaczący wpływ na przebieg zawodów opady deszczu.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Superbikes 2008 cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Superbikes 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Superbikes 2008 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
 • 7 GB HDD
 • Windows XP SP2/Vista
X360
PS2
PS3
PSP
PC