Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2012, 14:44

Zapowiedziano SBK Generations

Mamy dobre wieści dla miłośników jednośladów. Duet Black Bean Games i Milestone zapowiedział bowiem właśnie grę SBK Generations, czyli najnowszą odsłonę popularnej serii wirtualnych wyścigów motocyklowych.

Zapowiedziano SBK Generations - ilustracja #1

 

Zapowiedziano SBK Generations - ilustracja #2

Obecnie praktycznie jedynym konkurentem dla serii SBK jest Moto GP firmy Capcom. Co ciekawe, studio Milestone pracowało nad obiema tymi markami. W sierpniu 2008 roku zespół ten wypuścił Superbikes 2008, a kilka miesięcy później ukończył prace również nad Moto GP 08. Potem jednak obowiązki tworzenia kolejnych odsłon Moto GP powierzono brytyjskiemu Monumental Games.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że co kilkanaście miesięcy dostajemy kolejną odsłonę motocyklowej serii SBK i rok 2012 nie będzie wyjątkiem od tej reguły. Firma Black Bean Games zapowiedziała bowiem właśnie grę SBK Generations.

Za produkcję gry ponownie odpowiada włoskie studio Milestone, czyli ten sam zespół, który stworzył wszystkie poprzednie odsłony cyklu. Autorzy obiecują, że ich dzieło wyznaczy nowe standardy wśród wirtualnych wyścigów motocyklowych. W osiągnięciu tego celu pomóc ma wykorzystanie opinii graczy i prasy branżowej dotyczących zeszłorocznej edycji.

SBK Generations wykorzysta oczywiście oficjalną licencję sezonu 2012, więc otrzymamy wszystkich znanych kierowców, trasy i zespoły. Według Milestone ma to być nie tylko najlepsza gra tego typu w historii, ale również najbardziej obszerna.

Czy wszystkie te przechwałki okażą się prawdą przekonamy się już w maju tego roku, kiedy SBK Generations trafi na półki sklepowe w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Na tym niestety kończą się nasze informacje na temat tego projektu. Nie uruchomiono jeszcze nawet odpowiedniej sekcji na oficjalnej stronie, a jedynymi wypuszczonymi materiałami graficznymi jest kilka pierwszych screenów.

  1. Seria SBK – strona oficjalna