Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2PSPPCX360
Okładka SBK 07: Superbike World Championship 07 (PSP)

SBK 07: Superbike World Championship 07

SBK 07 to symulator wyścigów motocyklowych przygotowany przez ludzi z zespołu Milestone, weteranów w tym gatunku gier - już w latach 1998-2001 tworzyli oni tytuły na licencji Superbike dla koncernu Electronic Arts.

Wyścigi

Okładka SBK 07: Superbike World Championship 07 (PSP)

data premiery gry:

anulowana

PC X360

18maj2007

PS2

29cze2007

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SBK 07 to symulator wyścigów motocyklowych przygotowany przez ludzi z zespołu Milestone, weteranów w tym gatunku gier - już w latach 1998-2001 tworzyli oni tytuły na licencji Superbike dla koncernu Electronic Arts. SBK 07 posiada pełną licencję na mistrzostwa Superbike World Championship, dzięki czemu znaleźć tu można wszystkie oficjalne trasy, zespoły, kierowców oraz serie wyścigów znane z rzeczywistego SWC.

Do wyboru jest pięć trybów rozgrywki: Quick Race, Race weekend, Time Attack, Championship oraz Challenge. Pierwszy z nich to pojedynczy wyścig, w którym wybieramy dowolną trasę, motor i przystępujemy do jazdy. Race Weekend pozwala na rozegranie jednego weekendu wyciętego z głównych mistrzostw (wraz z treningami, kwalifikacjami i właściwym wyścigiem). Time Trial, jak nietrudno się domyślić, to próba czasowa, na której można bić rekordy na kolejnych trasach. Najważniejszym trybem jest oczywiście Championship, który pozwala na rozegranie pełnych mistrzostw, natomiast Challenge to seria zadań do wykonania, jakie postawili przed nami twórcy.

Gra oferuje 22 oficjalne motory oraz 11 tras, odwzorowanych na podstawie rzeczywistych odpowiedników. Na początku oczywiście większość z nich jest zablokowana – dopiero zaliczając kolejne wyścigi odblokowujemy kolejne bonusy.

Podczas wyścigu mamy do czynienia z różnymi warunkami pogodowymi, wpływającymi oczywiście na prowadzenie motocyklów. Naturalnie w słoneczną pogodę jeździ się dużo łatwiej i przyjemniej niż przy zachmurzonym niebie i mgle.

SBK 07 to dobry tytuł zarówno dla fanów zręcznościowych wyścigów, jak i maniaków realistycznych symulatorów. Ci pierwsi, podobnie zresztą jak nowicjusze, docenią takie opcje jak: ułatwione hamowanie, wyłączone zniszczenia motorów, itp. Z kolei weterani symulacji motocyklowych po wyłączeniu wszystkich ułatwień i „asystentów”, z pewnością znajdą tu coś godnego swojego doświadczenia i umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 14  

Gry podobne do SBK 07: Superbike World Championship 07

Klasyfikacja PEGI SBK 07: Superbike World Championship 07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano SBK Generations
Zapowiedziano SBK Generations

wiadomość3 marca 2012

Mamy dobre wieści dla miłośników jednośladów. Duet Black Bean Games i Milestone zapowiedział bowiem właśnie grę SBK Generations, czyli najnowszą odsłonę popularnej serii wirtualnych wyścigów motocyklowych.

PC
PS2
X360
PSP