Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2PSPX360PS3
Okładka SBK 09: Superbike World Championship (PC)

SBK 09: Superbike World Championship

SBK 09: Superbike World Championship to stworzony przez studio Milestone realistyczny symulator wyścigów motocyklowych.

Wyścigi

Okładka SBK 09: Superbike World Championship (PC)

producent: Milestone

wydawca PL: Codemasters

data premiery gry:

29maj2009

PC X360 PS3 PS2 PSP

Kontynuacja dobrze znanej miłośnikom wyścigów motocyklowych serii SBK, stworzonej przez studio Milestone oraz firmę wydawniczą Black Bean Games. Producent Milestone jest ekspertem w gatunku elektronicznych wyścigów i odpowiada między innymi za gry: Screamer 2, Evolution GT, S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo oraz Lamborghini FX.

SBK 09 to rozbudowany symulator wyścigów superszybkich motocykli, oferujący zarówno rozgrywkę dla pojedynczego gracza oraz wsparcie dla trybu sieciowego. Autorzy postarali się, aby ich dzieło przypadło do gustu początkującym fanom tego sportu, ale jednocześnie zadowoliło wymagania maniaków. Dokonano tego stosując wiele różnych opcji asyst, dzięki którym możemy uprościć lub utrudnić model prowadzenia jednośladów.

W edycji gry z 2009 roku wprowadzono wiele nowości i usprawniono sporo elementów. Przygotowano aż pięć trybów zabawy dla pojedynczego gracza: pojedynczy wyścig (Quick Race), trening (Training), mistrzostwa (Championship), wyzwania (Challenges) oraz Race Weekend, w którym bierzemy udział w jeździe próbnej, kwalifikacji i dwóch wyścigach. Każdy z nich oferuje wiele godzin rozrywki. Na szczególną uwagę zasługują rozbudowane mistrzostwa oraz ciekawe wyzwania, podzielone na kilka kategorii i zawierające zróżnicowane scenariusze.

Gra zawiera mnóstwo licencjonowanych nowych zespołów, tras, kierowców oraz przede wszystkim motorów. Maszyny możemy dowolnie modyfikować, a tym samym w realistyczny sposób wpływać na ich wydajność i zachowanie na trasie. Ich możliwości zostały opracowane na bazie prawdziwych informacji technicznych. Aby wszystko było odwzorowane w jak najwierniejszy sposób autorzy korzystali między innymi z pomocy prawdziwego kierowcy Superbike, który testował trasy i dawał swoje wskazówki. Ciekawą nowością jest oryginalny system zniszczeń i uszkodzeń, dotyczący zarówno motorów, ale i stroju zawodników.

Twórcy dokonali wielu kosmetycznych zmian w kwestii oprawy audiowizualnej. Tory, pojazdy, kierowcy oraz interfejs wyglądają teraz jeszcze lepiej niż w poprzedniej odsłonie serii. Zmieniono nie tylko wygląd, ale i funkcjonowanie chociażby pit stopów oraz innych elementów mechaniki. Oprócz rozgrywki solowej przewidziano także wsparcie dla miłośników zabawy sieciowej. W sieci możemy rozegrać pojedynczy wyścig (Quick Race), mistrzostwa (Championship), mistrzostwa drużynowe (Team Championship) lub ścigać się z czasem (Time Attack). Ostatni wymieniony tryb dostępny jest w formie dodatku do ściągnięcia z Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-22  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 368 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do SBK 09: Superbike World Championship

Klasyfikacja PEGI SBK 09: Superbike World Championship

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe SBK 09: Superbike World Championship

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
SBK 09: Superbike World Championship - recenzja gry
SBK 09: Superbike World Championship - recenzja gry

Recenzja 26 maja 2009, 14:49

Zawody Superbike’ów rządzą się swoimi prawami i nie do końca przypominają to, do czego przyzwyczailiśmy się przy okazji Moto GP czy Formuły 1. Oczywiście tutaj również przed każdym z wyścigów możemy odbyć sesję treningową. Chcąc osiągnąć wysokie miejsce na starcie, musimy także solidne przyłożyć się w kwalifikacjach. Pewnym novum natomiast jest fakt, że każde zawody składają się z dwóch wyścigów i suma punktów zdobytych w obu jest tym właściwym wynikiem. Z jednej strony umożliwia to prawie zawsze uciułanie kilku punktów. Z drugiej – osiągnięcie przyzwoitego wyniku wymaga podwójnego wysiłku. No, chyba że gramy na niskim poziomie trudności i korzystamy z licznych ułatwień powodujących, że narowisty ścigacz miast miotać się i próbować wyrwać spod zawodnika, prowadzi się jak superszybka ryksza. Czyli jak po sznurku.

PC
X360
PS3
PS2
PSP