Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2008, 12:05

autor: eld

Multiplatformowe City Interactive, SBK 08 w Polsce

Producent i dystrybutor gier, firma City Interactive, poinformowała o tym, że w jej planie wydawniczym znalazła się gra SBK 08: Superbike World Championship 08. Zostanie ona wydana na konsole Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3, PSP oraz na PC, co sprawia, że SBK 08 stanie się pierwszą grą multiplatformową w ofercie City Interactive.

Producent i dystrybutor gier, firma City Interactive, poinformowała o tym, że w jej planie wydawniczym znalazła się gra SBK 08: Superbike World Championship 08. Zostanie ona wydana na konsole Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3, PSP oraz na PC, co sprawia, że SBK 08 stanie się pierwszą grą multiplatformową w ofercie City Interactive. Umowa dystrybucyjna obejmuje nie tylko Polskę, ale całą Europę Środkowo-Wschodnią (Węgry, Czechy, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Rumunia, Serbia i Czarnogóra).

SBK 08 jest godnym następcą poprzedniej części gry, która ukazała się w zeszłym roku. Tegoroczna edycja pozwala na dużo większe spersonalizowanie ustawień gry (poziomy trudności i realizmu), grę w Internecie (do 16 graczy) oraz daje możliwość ścigania się na dwunastu prawdziwych torach, m.in. w hiszpańskiej Walencji, na włoskim Monza i francuskim Magny-Cours.

Multiplatformowe City Interactive, SBK 08 w Polsce - ilustracja #1

City Interactive nabyło także prawo do dystrybucji Superbikes Riding Challenge na platformę DS. Podobnie jak w przypadku SBK 08 gra zostanie wydana przez City Interactive na terenie Europy Środkowo-Wschodniej (z wyjątkiem Węgier).

City Interactive w ostatnich kilkunastu miesiącach zaczął dynamicznie się rozwijać. Przykładem może być wejście w listopadzie 2007 na giełdę. City Interactive jest pierwszym polskim producentem i dystrybutorem gier, którego akcje znalazły się na warszawskim parkiecie. Podpisana 3 czerwca umowa z włoskim wydawcą Lago S.r.J. jest kolejnym etapem ekspansji na rynek gier, tym razem konsolowych.

gry