Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2008, 12:05

autor: eld

Multiplatformowe City Interactive, SBK 08 w Polsce

Producent i dystrybutor gier, firma City Interactive, poinformowała o tym, że w jej planie wydawniczym znalazła się gra SBK 08: Superbike World Championship 08. Zostanie ona wydana na konsole Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3, PSP oraz na PC, co sprawia, że SBK 08 stanie się pierwszą grą multiplatformową w ofercie City Interactive.

Producent i dystrybutor gier, firma City Interactive, poinformowała o tym, że w jej planie wydawniczym znalazła się gra SBK 08: Superbike World Championship 08. Zostanie ona wydana na konsole Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3, PSP oraz na PC, co sprawia, że SBK 08 stanie się pierwszą grą multiplatformową w ofercie City Interactive. Umowa dystrybucyjna obejmuje nie tylko Polskę, ale całą Europę Środkowo-Wschodnią (Węgry, Czechy, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Rumunia, Serbia i Czarnogóra).

SBK 08 jest godnym następcą poprzedniej części gry, która ukazała się w zeszłym roku. Tegoroczna edycja pozwala na dużo większe spersonalizowanie ustawień gry (poziomy trudności i realizmu), grę w Internecie (do 16 graczy) oraz daje możliwość ścigania się na dwunastu prawdziwych torach, m.in. w hiszpańskiej Walencji, na włoskim Monza i francuskim Magny-Cours.

Multiplatformowe City Interactive, SBK 08 w Polsce - ilustracja #1

City Interactive nabyło także prawo do dystrybucji Superbikes Riding Challenge na platformę DS. Podobnie jak w przypadku SBK 08 gra zostanie wydana przez City Interactive na terenie Europy Środkowo-Wschodniej (z wyjątkiem Węgier).

City Interactive w ostatnich kilkunastu miesiącach zaczął dynamicznie się rozwijać. Przykładem może być wejście w listopadzie 2007 na giełdę. City Interactive jest pierwszym polskim producentem i dystrybutorem gier, którego akcje znalazły się na warszawskim parkiecie. Podpisana 3 czerwca umowa z włoskim wydawcą Lago S.r.J. jest kolejnym etapem ekspansji na rynek gier, tym razem konsolowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry
Superbikes 2008

Superbikes 2008