Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2009, 10:50

autor: Jiker

Wielka aktualizacja Gears of War 2 i zapowiedź nowego DLC

Firma Epic Games przedstawiła szczegóły na temat zbliżającej się, trzeciej już wielkiej aktualizacji Gears of War 2, tzw. Title Update 3. Poznaliśmy także pierwsze informacje o kolejnym DLC do gry, w skład którego wejdą cztery dodatkowe mapy do trybu multiplayer.

Firma Epic Games przedstawiła szczegóły na temat zbliżającej się, trzeciej już wielkiej aktualizacji Gears of War 2, tzw. Title Update 3. Poznaliśmy także pierwsze informacje o kolejnym DLC do gry, w skład którego wejdą cztery dodatkowe mapy do trybu multiplayer. Pokaźnych rozmiarów łatka zostanie opublikowana już 24 marca. Rozszerzenie zostanie udostępnione jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca.

Zgodnie z tym, co przekazaliśmy Wam na początku lutego, Title Update 3 wprowadzi przede wszystkim zmiany w systemie rankingowym. W niepamięć odejdzie wykorzystywany od samego początku, cieszący się małą popularnością Trueskill. Zastąpi go ranking oparty o punkty doświadczenia, zdobywane bądź też tracone w meczach publicznych. Będą one przyznawane za każdą akcję gracza – m.in. fragowanie przeciwników, leczenie towarzyszy, czy też wypełnianie celów. W każdej chwili będziemy jednak mogli utracić ich część. Będzie się to dziać w przypadku naszej śmierci (z rąk wroga lub własnych), czy też rundy przegranej przez zespół. Doświadczenie będzie redukowane także w przypadku podjęcia decyzji o opuszczeniu trwającego meczu. Kary za tego typu akcje mają być podobno całkiem srogie. I bardzo dobrze – tego typu zachowania są jednym z największych problemów wszystkich gier sieciowych. Zmiana z pewnością nie pomoże w 100%, lecz szansa na zniwelowanie liczby takowych zachowań jest spora.

Wielka aktualizacja Gears of War 2 i zapowiedź nowego DLC - ilustracja #1

Oprócz tego, aktualizacja wprowadzi szereg innych zmian w rozgrywce. Wszystkich fanów Gears of War 2 ucieszy zapewne informacja o wprowadzeniu botów do publicznych pojedynków, które będą zastępować graczy podejmujących decyzje o przedwczesnym opuszczeniu pojedynku. Do gry dorzuconych zostanie również dziewięć dodatkowych Osiągnięć, z których aż sześć związanych będzie z nadciągającym DLC Snowblind Map Pack. Ponadto gracze powinni się liczyć z redukcją irytujących bugów z rodzaju wybijania w powietrze przy pomocy granatu dymnego, czy też wyprowadzania ataków tarczą przez niektóre ściany. Standardowo wychwycone i zlikwidowane zostaną drobne błędy, utrudniające czasami zabawę. Możemy również liczyć na zmiany w balansie rozgrywki (m.in. skrócenie czasu oszołomienia po bliskim kontakcie z wybuchającym granatem dymnym, czy też usunięcie kilkusekundowej ochrony po odrodzeniu się w trybie The Horde).

Wielka aktualizacja Gears of War 2 i zapowiedź nowego DLC - ilustracja #2

Przejdźmy zatem na moment do zapowiedzianego DLC o tytule Snowblind Map Pack. W jego skład, jak już wspomnieliśmy, wejdą cztery nowe mapy. Znajdą się wśród nich lokacje o nazwach Grind Yard (widoczna na zrzutach ekranowych), Under Hill, Courtyard oraz przebudowana wersja popularnej mapy Fuel Depot, znanej z pierwszej części przygód Markusa Fenixa. Póki co nie znamy niestety ceny dodatku. Wiemy jednak, że poprzedni kosztował 800 punktów MS. Możemy więc założyć, że zakup Snowblind Map Pack będzie się wiązać z wydatkiem na podobnym poziomie.

Pełną listę zmian, które zostaną wprowadzone w ramach aktualizacji Title Update 3 znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu Gears of War. Przy okazji pragniemy przypomnieć, że druga odsłona hitu Epic Games ciągle notuje świetną sprzedaż (nieoficjalnie to już niemal pięć milionów egzemplarzy). Popularność gry spowodowała, że ludzie odpowiedzialni za filmową ekranizację produkcji poważnie zastanawiają się nad nakręceniem trylogii o przygodach Markusa Fenixa. Z kolei sami twórcy gry twierdzą, że saga GoW jest planem 10-letnim i długoterminowym. Zważywszy na ogromne zyski czerpane ze sprzedaży nie dziwimy się ich słowom.