Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPS2NDS
Okładka Coraline (Wii)

Coraline

Gra przygodowa będąca adaptacją filmu na podstawie twórczości Neila Gaimana, znanego amerykańskiego pisarza i grafika. W produkcji wcielamy się w tytułową bohaterkę, która przeprowadza się do nowego mieszkania i natrafia na sekretne drzwi do innego świata.

Przygodowe | filmy animowane | filmy

Okładka Coraline (Wii)

producent: Papaya Studio

wydawca: D3 Publisher

data premiery gry:

27sty2009

PS2 NDS Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wszystko zaczęło się w 2002, kiedy Neil Gaiman napisał książkę Coraline. Publikacja ta szybko stała się bestsellerem. Po sukcesie książki nadszedł czas na ekranizację opowieści o przygodach Coraline, a także na grę o tym samym tytule. Coraline to gra przygodowa przeznaczona dla jednego gracza, która zainteresuje wszystkich tych, którzy lubią tajemnice oraz mroczną, trzymającą w napięciu atmosferę.

Fabuła gry jest ściśle związana z fabułą filmu. Żądna przygód bohaterka przeprowadza się wraz z rodzicami do nowego mieszkania. Podczas zwiedzania owego lokum natrafia na sekretne drzwi prowadzące do innego, alternatywnego świata. Początkowo nowe miejsce fascynuje ją, zwłaszcza jej alternatywni rodzice, którzy w niczym nie przypominają swoich nudnych odpowiedników z normalnego świata. Jednak Coraline szybko odkrywa, iż nowa rzeczywistość wcale nie jest różowa. Poznaje trzy zagubione dusze, które podobnie jak ona, stały się więźniami Innej Matki. Co gorsza, nowa mama Coraline gotowa jest zrobić wszystko, aby zatrzymać ją w alternatywnym świecie.

Gracz wciela się w rolę Coraline. Naszym towarzyszem jest bezimienny kot, który oprowadza nas po alternatywnym świecie i dostarcza przydatnych informacji. Na swojej drodze spotykamy także inne postacie znane z książki i filmu: dusze zagubionych dzieci, Inną Matkę, Innego Ojca. Podczas naszej podróży zbieramy punkty, które umożliwiają nam odblokowanie tajemnic innego świata lub strojów, dzięki których możemy zmieniać wygląd Coraline. Użytkownik ma możliwość badania i podziwiania miejsc znanych z filmu: Różowego Pałacu, nowego mieszkania, innego świata. Program oferuje również kilka, unikatowych mini-gier.

Grafika jest interesująca, utrzymana w mrocznej atmosferze i ściśle związana z tym, co możemy zobaczyć w filmie. Na szczególną uwagę zasługują artworki, które trzeba najpierw odblokować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Film Coraline także jako gra
Film Coraline także jako gra

wiadomość22 października 2008

Nowe filmowe dzieło twórcy chociażby Miasteczka Halloween, zatytułowane Coraline, nie jest może powszechnie znane, jednak warto zwrócić na nie uwagę, chociażby ze względu na współpracę autora z Neilem Gaimanem. Młodszych graczy i ich rodziców zainteresuje zapewne fakt, że na podstawie filmu powstanie gra, za którą odpowiada wydawca D3Publisher.

PS2
NDS
Wii