Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Last King of Africa (NDS)

Last King of Africa NDS

Last King of Africa jest grą, stworzoną przez ekipę Benoit Sokala. Jak zwykle w przypadku tego autora mamy do czynienia z przygodówką typu point & click.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Last King of Africa (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

28listopada2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Last King of Africa jest grą, stworzoną przez ekipę Benoit Sokala. Jak zwykle w przypadku tego autora mamy do czynienia z przygodówką typu point & click.

Last King of Africa opiera się na znanej z PC grze Paradise. Ponownie wcielamy się w postać Ann Smith, córki ostatniego króla fikcyjnego państwa - Mauranii, która wyrusza do Afryki, aby zobaczyć się z umierającym ojcem. Nie jest jej jednak dane dotrzeć na miejsce, gdyż samolot, którym podróżuje, rozbija się na wschodzie kraju, czyli terenie zajętym przez frakcję buntowników. Nasza bohaterka budzi się po wypadku w książęcym pałacu, nie pamiętając kim jest ani po co tu przybyła. Choć na pierwszy rzut oka historia pokrywa się ze znaną z komputerowej wersji, to jednak edycja konsolowa została trochę zmodyfikowana. Przede wszystkim jest bardziej spójna i jednocześnie zaskakująca, co z kolei wpłynęło na zmianę relacji pomiędzy głównymi postaciami. Skróceniu uległy listy dialogowe, które teraz zawierają jedynie bardziej istotne dla głównego wątku informacje. Świetnie ukazano też konwersacje - za każdym razem, gdy bohaterowie ze sobą rozmawiają na górnym ekranie konsoli widzimy zbliżenie na ich twarze.

Wirtualny świat podzielony jest na strefy, ułatwiające nam orientację w terenie, natomiast w odnalezieniu kluczowych przedmiotów pomocny okazuje się system podpowiedzi. Sterowanie jest bardzo intuicyjne i odbywa się za pomocą mikrofonu i stylusa. Kolejne plansze, które odwiedzamy, wykonane zostały w 2D, chociaż modele postaci są już trójwymiarowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Last King of Africa

Klasyfikacja PEGI Last King of Africa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Nowa przygodówka twórcy Syberii, tym razem na Nintendo DS
Nowa przygodówka twórcy Syberii, tym razem na Nintendo DS

wiadomość19 czerwca 2008

Firma Focus Home Interactive zapowiedziała wczoraj nową przygodówkę typu point & click przeznaczoną na DSa - Last King of Africa, która powinna ukazać się pod koniec tego roku. Jest ona kolejnym, po Syberii i Sinking Island, tworzonym specjalnie na tę platformę tytułem Benoîta Sokala.