Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 lutego 2009, 18:00

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Zanim jednak ogłosimy nominowaną pięćdziesiątkę, prezentujemy gry nominowane w kategoriach dodatkowych:

Prezentujemy wam szóstą z dodatkowych kategorii: Najlepsza polonizacja. Gry sprzedawane w Polsce nie gęsi i naszym językiem gadają – warto docenić pracę tłumaczy i aktorów włożoną w przybliżanie nam odległych światów. Jutro poznacie nominowanych w kategoriach: Najbardziej nowatorska gra i Najlepsza gra na konsole przenośne.

Assassin's Creed

Jeśli w grze słychać samego Daniela Olbrychskiego, któremu wtórują inne znakomitości, należy to docenić.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #1

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Jedyna kinowa lokalizacja w zestawieniu urzekła nas pomysłowym tłumaczeniem wierszyków i nazw własnych. Hrabia Gier Wszelakich pozdrawia graczy.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #2

eXperience112

Doskonały polski dubbing sprawił, że wiele osób zastanawiało się, czy przypadkiem polska wersja nie była tą oryginalną.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #3

Fallout 3

Potężna lokalizacja z mnóstwem głosów, tekstów i napisów przełożonych na nasz język wcale nie ustępuje wersji angielskiej.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #4

FIFA 09

Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz. I tu więcej mówić nie trzeba – czujesz się, jak podczas oglądania prawdziwej transmisji.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #5

Mass Effect

Dwie świetnie przygotowane wersje językowe w dwóch wariantach do wyboru – idealny wybór dla wszystkich nie mogących się zdecydować co lubią najbardziej.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #6

Prince of Persia

Choć w polskiej wersji Prince’a pojawiło się kilka problemów technicznych, to debiut Macieja Zakościelnego wart jest wyróżnienia – wypadł bardzo naturalnie i przekonywująco.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #7

So Blonde: Blondynka w opałach

Mnóstwo zmysłowych i świetnie dopasowanych kobiecych głosów sprawia, że spotkanie z polską edycją Blondynki w opałach będzie przyjemnym doświadczeniem.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #8

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

Wciąż rzadko wykorzystywany w grach patent z lektorem tutaj sprawdza się znakomicie. „Czytacz” dodaje grze specyficznej atmosfery.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #9

Już od 16 lutego każdy z Was będzie mógł wziąć udział w plebiscycie Gra Roku 2008. Celem plebiscytu jest wyłonienie poprzez głosowanie czytelników jednej najlepszej, najciekawszej, najpopularniejszej gry komputerowej lub konsolowej oraz uhonorowanie wyróżniających się tytułów w wybranych kategoriach.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #10
Główną nagrodą jest Komputer Marzeń Gracza.

Wśród głosujących rozlosowany zostanie wspaniały Komputer Marzeń Gracza.

Sponsorami akcji Gra Roku 2008 są firmy: Electronic Arts Polska – wydawca gry Burnout Paradise The Ultimate Box oraz Microsoft Hardware – producent linii SideWinder.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #11

Patronat prasowy nad plebiscytem Gra Roku 2008 objęła gazeta codzienna DZIENNIK Polska Europa Świat.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa - ilustracja #12

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://graroku.gry-online.pl/

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej