Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Experiment (PC)

eXperience112 PC

The Experiment

eXperience112 to niecodzienna przygodówka, stworzona przez studio Lexis Numérique. Bohaterką gry jest profesor Lea Nichols, która w niejasnych okolicznościach trafia na pokład tajemniczego okrętu.

Przygodowe

PC Windows
Okładka The Experiment (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11października2007

18kwietnia2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

eXperience 112 to gra przygodowa stworzona przez Lexis Numerique, francuskie studio znane choćby z takich produkcji jak In Memoriam (2003). Akcja rozpoczyna się na potężnym, zdezelowanym okręcie osiadłym przy bliżej nieokreślonym brzegu morskim. W jednej z jego kabin budzi się kobieta. To ona jest najważniejszą postacią w grze.

Trzeba przyznać, iż autorzy mieli oryginalny pomysł. Podczas rozgrywki nie możemy w ogóle bezpośrednio sterować ani nawet porozumiewać się werbalnie z ową kobietą. Nasza postać jest na stałe „uziemiona” w pokoju kontrolnym. Poczynania bohaterki obserwujemy przez system kamer i w razie potrzeby pomagamy jej w przezwyciężaniu napotkanych przeciwności. Przy tym możemy to robić tylko za sprawą odpowiedniego manipulowania otoczeniem. Do dyspozycji mamy wszystkie systemy statku. Możemy na przykład zamykać i otwierać drzwi, migać światłem, uruchamiać terminale czy dzwonić telefonem. W ten sposób pomagamy profesor Lei Nichols, bo tak nazywa się owa kobieta, przemieszczać się a ostatecznie wydostać się ze statku.

Kobieta początkowo myśli, że jest sama. To my musimy pokazać jej, że również znajdujemy się na statku i chcemy jej pomóc. Nie oznacza to jednak, że Lea podąży bezmyślnie wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli. Ma własną wolę, inteligencję i emocje. Poprzez nasze działania musimy zdobyć jej zaufanie. Nie możemy pozwolić, by spotkała ją krzywda, a jeśli nawet, to naszym zadaniem jest pomoc jej w wydostaniu się z tarapatów.

Wraz z postępem w grze poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących niezwykłego okrętu, tożsamości kobiety, czasu i miejsca akcji oraz naszego związku z bohaterką...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 212 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do eXperience112

Klasyfikacja PEGI eXperience112

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe eXperience112

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
eXperience112 - recenzja gry
eXperience112 - recenzja gry

Recenzja 21 kwietnia 2008, 13:12

Oczywiście w duecie tym spełniasz nie tylko rolę psa przewodnika dla błądzącej po mrocznych i opustoszałych pomieszczeniach kobiety. Lea porusza się po omacku również w sferze wspomnień, a co za tym idzie, nie pamięta (a niektórych po prostu nie zna) kodów do kajut i laboratoriów oraz haseł do plików swoich współpracowników. I tu zaczyna się Twoja niekiedy naprawdę żmudna praca w przekopywaniu się przez masę informacji i danych w systemie, i znajdowaniu tych istotnych w czyichś plikach osobistych lub chronionych (kolejnym hasłem, a jakże) bądź w mailach. Nieraz są to tylko wskazówki naprowadzające, a Ty musisz poskładać do kupy wypowiedzi dziewczyny i to co przed chwilą wyczytałeś, by np. odszyfrować jakiś kod lub odszukać go na ścianie pracowni sklerotycznego profesora, powiększając obraz z kamery.