Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka 3 on 3 NHL Arcade (X360)

3 on 3 NHL Arcade

Zręcznościowa wariacja hokeja pozbawionego jakichkolwiek zasad. Za stworzenie tej zabawnej gry sportowej odpowiada ekipa znana z NHL 09.

Sportowe | hokej

Okładka 3 on 3 NHL Arcade (X360)

data premiery gry:

5lut2009

PS3

11lut2009

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

3 on 3 NHL Arcade to nieco bardziej rozrywkowe podejście do hokeja na lodzie. Za stworzenie tego dzieła odpowiada ekipa z EA Games, która pracowała wcześniej przy popularnej grze NHL 09.

Chociaż pozornie tytuł wygląda jak typowy symulator hokeja, jego twórcy postanowili postawić przede wszystkim na niczym nieskrępowaną rozrywkę. W tej produkcji nie ma więc żadnych zasad i ograniczeń – liczy się tylko i wyłącznie szybka oraz brutalna walka z przeciwną drużyną. Mecze toczone są, jak sama nazwa produktu wskazuje, pomiędzy trzyosobowymi zespołami hokeistów.

Brak zasad oznacza, że przez większość czasu stosujemy chwyty absolutnie niedozwolone w tradycyjnym północnoamerykańskim hokeju. Możemy więc wyrzucić przeciwnika poza pole gry lub dosłownie pozbyć się bramkarza z lodowiska. Wszystko za sprawą mocno podrasowanej fizyki – uderzone postacie latają wysoko nad powierzchnię lodu. Aby uniknąć tak potężnych ciosów ze strony przeciwnej drużyny, możemy stosować rozmaite sztuczki i uniki.

Zupełnie abstrakcyjnym dodatkiem są natomiast spadające z nieba na lód ulepszacze, całkowicie odmieniające zabawę. Wśród nich znaleźć możemy bonusy powiększające lub przyspieszające. Sterować zawodnikami możemy na dwa sposoby. Pierwszy jest dość łatwy i wykorzystuje przyciski pada. W drugim, znanym z NHL 09, do odbicia krążka musimy wykorzystywać drążki. To rozwiązanie przeznaczone jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Rozrywkowe i humorystyczne podejście do gry widać już po samej oprawie wizualnej. Podczas zabawy zobaczymy 40 prawdziwych zawodników, wykonanych jednak w komiczny i nieproporcjonalny sposób. Same lodowisko, na którym rozgrywają się mecze, zostało znacznie zmniejszone, aby akcja była jeszcze gęstsza. Bawić możemy się samemu, ale i z innymi graczami za pośrednictwem Internetu. Istnieje także opcja gry w trzy osoby na jednej konsoli – taka drużyna może przykładowo zmierzyć się z innymi miłośnikami hokeja z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-3  

Ocena czytelników: 4,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do 3 on 3 NHL Arcade

Klasyfikacja PEGI 3 on 3 NHL Arcade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe 3 on 3 NHL Arcade

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku

wiadomość11 stycznia 2010

Firma Microsoft ujawniła listę najlepiej sprzedających się gier dostępnych w Xbox Live Arcade w 2009 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się mały eksperyment Electronic Arts, czyli dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej Battlefield 1943, o sukcesie którego donosiliśmy kilka dni po premierze. Pomysł na mniej rozbudowaną wersję znanej serii był strzałem w dziesiątkę.

Promocyjne ceny gier Electronic Arts w PlayStation Store
Promocyjne ceny gier Electronic Arts w PlayStation Store

wiadomość18 grudnia 2009

Firma Electronic Arts ogłosiła świąteczną wyprzedaż na łamach sklepu PlayStation Store, dostępnego dla posiadaczy konsol PlayStation 3 i PSP. Od 17 grudnia do 7 stycznia przyszłego roku możemy kupować kilka ciekawych produktów w obniżonych cenach. Zdecydowanie najciekawszą ofertą jest Battlefield 1943, którego w promocji kupimy za niecałe 30 złotych.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 lutego 2009)

wiadomość11 lutego 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Snoop Dogg w Rock Band, darmowe Xbox Live dla fanów GTA IV, nowości w PlayStation Home, 3 on 3 NHL Arcade w sprzedaży i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3