Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PS2PSP
Okładka MLB '09: The Show (PS3)

MLB '09: The Show

Kolejna odsłona symulatora baseballu przeznaczonego dla konsol firmy Sony. Autorzy w pełni wykorzystali licencję Ligii MLB, dzięki czemu dostajemy wszystkie drużyny, zawodników i stadiony znane z prawdziwych rozgrywek.

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka MLB '09: The Show (PS3)

data premiery gry:

3mar2009

PS3 PS2 PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB '09: The Show to kolejna odsłona znanej serii gier sportowych. Za stworzenie i wydanie tego dzieła odpowiada firma Sony Computer Entertainment.

Wraz z kolejną edycją tej wydawanej od wielu lat serii, autorzy przygotowali pokaźny zestaw nowych elementów i poprawek. Przede wszystkim, ponownie możemy wcielić się w stworzonego przez siebie zawodnika w trybie Road to the Show (opatrzonego w tej części numerem 3.0). Najważniejszą nowością w tej formie zabawy jest interaktywny trening, składający się z pomniejszych mini-gierek, za pomocą których możemy zwiększyć umiejętności naszego podopiecznego. Poza tym, dopracowano sterowanie oraz podkreślono rolę trenera. Kolejnym ulepszonym trybem zabawy jest Franchise, w którym musimy myśleć jak właściciele klubu, rozwiązując problemy z wypłatami oraz układając składy i dbając o atmosferę między zawodnikami.

Oprócz powyższych dodatków, dopracowano również samą mechanikę gry i zachowanie zawodników. Pomiędzy meczami, ale i w trakcie ich trwania możemy przeglądać liczne statystyki i podpowiedzi. Ciekawą opcją jest natomiast sieciowa liga, dzięki której gracze mogą rozegrać wirtualne mecze przed tymi, odbywającymi się w rzeczywistości. Autorzy dodali również piąty poziom trudności, nazwany Legend Mode i będący sporym wyzwaniem nawet dla wieloletnich fanów.

Twórcy zadbali o rozmaite detale i smaczki, sprawiające, że MLB jest jednym z najlepszych symulatorów baseballa na rynku. Fani rozpoznają bez problemu stadiony, maskotki drużyn i samych zawodników, także za sprawą ich charakterystycznego ubioru oraz wyglądu. Mecze rozgrywane są o różnych porach dniach, a publiczność reaguje w bardziej realistyczny i dynamiczny sposób (przykładowo zmienia się ubiór ludzi na trybunach w zależności od pogody).

Twórcy przygotowali znacznie większą liczbę animacji i dopracowali wiele innych elementów graficznych. Gracze mogą również słuchać własnej muzyki podczas zabawy oraz nagrywać głosy i wykorzystywać je w grze (np. dodając okrzyki widowni). Miłym dodatkiem jest również możliwość zapisywania powtórek na dysk twardy w postaci filmów. Ponadto, istnieje też opcja tworzenia własnych składów drużyny marzeń i dzielenia się nimi z innymi graczami za pośrednictwem Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Gry podobne do MLB '09: The Show

Wymagania wiekowe MLB '09: The Show

odpowiednia dla każdego wieku

God of War III i MAG jeszcze w tym roku?

wiadomość21 lutego 2009

Wygląda na to, iż posiadacze konsol PS3 nie będą mieli w tym roku powodów do narzekań – już całkiem niedługo na rynku zagości Killzone 2, a to dopiero początek „prezentów” jakie firma Sony szykuje dla graczy.

PS3
PS2
PSP