Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2009, 12:10

autor: Jiker

Wieści ze świata (X-Wing vs. Tie Fighter, Gran Turismo, Forza Motorsport 3) 5/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Crytek rozważa ucieczkę z Niemiec, plotki o wznowieniu marki X-Wing vs. Tie Fighter, 3 miliony Nintendo DSi w Japonii, wyniki finansowe Namco Bandai, pojazdy w Gran Turismo na PSP i Forza Motorsport 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Crytek rozważa ucieczkę z Niemiec, plotki o wznowieniu marki X-Wing vs. Tie Fighter, 3 miliony Nintendo DSi w Japonii, wyniki finansowe Namco Bandai, pojazdy w Gran Turismo na PSP i Forza Motorsport 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Crytek

Cevat Yerli, prezes niemieckiej firmy Crytek, oznajmił, że przeniesie siedzibę producenta marki Crysis z Niemiec do innego państwa, jeżeli tamtejsi politycy zablokują całkowicie sprzedaż gier akcji na terenie swojego kraju. Chcą oni w ten sposób jeszcze bardziej ograniczyć dostęp do brutalnych produkcji.

X-Wing vs. Tie Fighter

Czy firma LucasArts planuje wznowienie marki X-Wing vs. Tie Fighter? Wierzą w to redaktorzy bloga The Feed, którzy postanowili zaczerpnąć informacji u samego źródła. W odpowiedzi otrzymali zapewnienie, że być może już niedługo doczekamy się jakiejś konkretnej zapowiedzi. Fani kultowych kosmicznych symulatorów powinni trzymać kciuki.

Section 8

SouthPeak Games poinformował, że europejskie beta testy futurystycznej strzelaniny Section 8 rozpoczną się już 10 sierpnia. Liczba osób, które wezmą w nich udział, będzie mocno ograniczona, więc chętni powinni jak najszybciej wysłać swoje zgłoszenie (mogą tego dokonać w tym miejscu). Premiera pełnej wersji dzieła TimeGate Studios odbędzie się we wrześniu. Gra zostanie wydana na komputery osobiste i konsolę Xbox 360.

Wieści ze świata (X-Wing vs. Tie Fighter, Gran Turismo, Forza Motorsport 3) 5/08/09 - ilustracja #1

Madden Arcade

W okresie świąt Bożego Narodzenia dojdzie do premiery zręcznościowej produkcji Madden Arcade, traktującej z przymrużeniem oka o futbolu amerykańskim. Produkcja zostanie utrzymana w podobnym stylu co całkiem ciekawe 3 on 3 NHL Arcade. Jej premiera zostanie przeprowadzona w serwisach Xbox Live Arcade i PlayStation Store. Informację ujawnił Peter Moore. Dokonał tego w trakcie konferencji koncernu Electronic Arts.

Champions Online

W związku ze zbliżającą się premierą MMOcRPG Champions Online (odbędzie się ona 1 września) firma Cryptic poinformowała, że produkcję będzie można opłacić na kilka różnych sposobów. Oprócz standardowych miesięcznych opłat w wysokości 15 dolarów, będzie można zapłacić z góry za pół roku zabawy (60 dolarów, w zamian zestaw dodatkowych kostiumów) lub wykupić dożywotnią subskrypcję (200 dolarów, w zamian dodatkowe kostiumy, figurka oraz osiem dodatkowych slotów na postacie). W obu przypadkach otrzymamy również dostęp do zamkniętych beta testów gry Star Trek Online. W późniejszym czasie Champions Online powinno również trafić na Xboksa 360.

Nintendo DSi

Firma Nintendo poinformowała, że z dniem 2 sierpnia japońska sprzedaż konsoli Nintendo DSi przekroczyła trzy miliony egzemplarzy. Najnowszy model platformy potrzebował na osiągnięcie takiego wyniku 9 miesięcy. Ogólnie DS-a posiada w Japonii już 27 milionów osób.

The Wheel of Time

Scenariusz do gry The Wheel of Time, opracowywanej przez Red Eagle Games napisze Chris Morgan, scenarzysta m.in. filmu Fast and the Furious: Tokyo Drift. Przypominamy, że produkcja powstaje w oparciu o twórczość Jamesa Olivera Rigneya (publikującego pod pseudonimem Robert Jordan), autora serii powieści The Wheel of Time. Jej wydawcą jest firma Electronic Arts.

Namco Bandai

Firma Namco Bandai podzieliła się wynikami finansowymi za trzymiesięczny okres zakończony 31 marca bieżącego roku. Producent i wydawca odnotował wówczas stratę w wysokości blisko 30 milionów dolarów. Wpływ na to miała m.in. słaba sprzedaż – niższa o niemal 16% aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego (796 milionów dolarów). Najlepiej sprzedającymi się produkcjami w podsumowanym okresie były Afro Samurai na PS3 i Xboksa 360 (420,000 egzemplarzy), We Ski & Snowboard na Wii (270,000) oraz Dragon Ball Z: Attack of The Saiyans na Nintendo DS (190,000).

Jonathan Blow

The Witness – tak brzmi tytuł nowej gry Jonathana Blowa, autora rewelacyjnego Braid. W chwili obecnej posiadamy jedynie dostęp do ubogiej oficjalnej strony produkcji. Liczymy na to, że już wkrótce zapełni się ona informacjami.

Blue Fang Games

Studio Blue Fang Games – producent m.in. Zoo Tycoon oraz World of Zoo – zwolnił 25% swojej dotychczasowej załogi. Przekłada się to na piętnastu pełnoetatowych pracowników. Firma będzie kontynuować deweloping wspomnianego już World of Zoo, którego premiera nastąpi w okresie świąt Bożego Narodzenia (wydawcą jest THQ).

Gran Turismo: The Real Driving Simulator

Osoby, które zdecydują się złożyć zamówienie przedpremierowe na Gran Turismo: The Real Driving Simulator na przenośne PSP, otrzymają dostęp do kilku specjalnych pojazdów. Znalazły się wśród nich: Bugatti Veyron 16.4 '09, Ferrari Enzo '02, Citroen GT '08, NISSAN GT-R Spec V (R35) '09 oraz Lamborghini Countach LP400 '74. Najciekawsza jest oczywiście obecność na liście modelu Lamborghini – marki, która jak dotąd nie trafiła do żadnej odsłony cyklu Gran Turismo. Oznacza to, że Sony pozyskało wreszcie licencję na wykorzystanie tychże samochodów w swojej najpopularniejszej serii gier wyścigowych. Do premiery Gran Turismo: The Real Driving Simulator dojdzie w październiku bieżącego roku.

Forza Motorsport 3

Producenci Forza Motorsport 3 ujawnili listę jedenastu tzw. muscle carów, które będziemy mogli wykorzystać w trybie Drag Race, składającym się z wyścigów toczonych na trasach liczących dokładnie 1/8 mili. Znalazły się wśród nich: 1967 Chevrolet Corvette Stingray 427, 1969 Chevrolet Camaro Z28, 2010 Chevrolet Camaro SS, 1969 Dodge Charger R/T, 2006 Dodge Ram SRT-10, 2006 Dodge Charger SRT8, 2009 Dodge Challenger SRT-8, 2008 Dodge Viper SRT10 ACR, 1970 Ford Mustang Boss 429, 2008 Saleen S331 Supercab, 1965 Shelby Cobra 427 S/C. Premiera FM3 odbędzie się już w październiku bieżącego roku.

Wieści ze świata (X-Wing vs. Tie Fighter, Gran Turismo, Forza Motorsport 3) 5/08/09 - ilustracja #2

CCP

Firma CCP, twórcy MMO EVE Online, zarejestrowała nowy znak towarowy – Dust 514. W chwili obecnej nie znamy jednak żadnych istotnych szczegółów mogących rzucić światło na całą sprawę.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Final Fantasy IV: The After Years

CrimeCraft

NBA 2K10: Draft Combine

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Texas Cheat 'Em

Monster Hunter 3 (tri-)

Batman: Arkham Asylum

Gramy w Batman: Arkham Asylum - Eskorta Gramy!

Gramy w Fallout 3: Mothership Zeta Gramy!

Fairytale Fights

Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles in Time

gry