Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2020, 11:40

Crysis Enhanced Edition - kultowy FPS znów upiększony przez fanów

Od kilkunastu godzin każdy zainteresowany może ściągnąć modyfikację Crysis Enhanced Edition. Jej zadaniem jest upiększenie oprawy graficznej pierwszej odsłony popularnego cyklu strzelanek FPP od studia Crytek.

W SKRÓCIE
  1. Od kilkunastu godzin można ściągnąć modyfikację Crysis Enhanced Edition, która upiększa produkcję studia Crytek z 2007 roku.
  2. Zapewnia ona ładniejszą wodę, bogatsze efekty cząsteczkowe, przyjemniejsze dla oka cienie itp.
  3. Niestety, w udostępnionej publicznie wersji moda nie ma tekstur w 4K i 8K.

Na przełomie czerwca i lipca tego roku gorące emocje wzbudził Crysis Remastered. Wówczas to mieliśmy okazję zobaczyć teaser tego oficjalnego odświeżenia kultowego FPS-a z 2007 roku od studia Crytek. Zajawka spotkała się z dość chłodnym przyjęciem, co skłoniło twórców do przesunięcia zarówno oficjalnej prezentacji nadchodzącego tytułu, jak i jego premiery na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Jeśli jednak ktoś już teraz chciałby zagrać w upiększoną wersję Crysisa, to może zainteresować się modyfikacją Crysis Enhanced Edition. Przez długi czas była ona dostępna jedynie dla osób, które sfinansowały jej powstanie za pośrednictwem serwisu Patreon (via DSOGaming), lecz od kilkunastu godzin ściągnąć może ją już każdy. Mod, podzielony na 5 części (nie licząc patchów i poprawek) i ważący łącznie przeszło 10 GB, znajdziecie w serwisie Mod DB.

  1. Ściągnij Crysis Enhanced Edition
Crysis Enhanced Edition - kultowy FPS znów upiększony przez fanów - ilustracja #1
Macie ochotę na powrót do Crysisa?

Za stworzenie Crysis Enhanced Edition odpowiada ekipa RemasterStudio Team. Poprawiła ona naprawdę sporo rzeczy w oryginalnej oprawie graficznej tytułu. Po zainstalowaniu modyfikacji w produkcji studia Crytek sprzed trzynastu lat możemy się zatem spodziewać między innymi ładniejszej wody i odbić, bogatszych efektów cząsteczkowych, przyjemniejszych dla oka cieni, lepiej wyglądających chmur, deszczu czy mgły itp.

Crysis Enhanced Edition - kultowy FPS znów upiększony przez fanów - ilustracja #2
Crysis Enhanced Edition - kultowy FPS znów upiększony przez fanów - ilustracja #3

Pewien pogląd na to, jak modyfikacja Crysis Enhanced Edition prezentuje się w akcji, daje poniższy materiał. Miejcie jednak na uwadze fakt, że w wersji projektu udostępnionej publicznie nie ma przygotowanych przez RemasterStudio Team tekstur w 4K i 8K. Dostęp do nich mogą otrzymać jedynie osoby, które wesprą twórców na Patreonie kwotą minimum 5 dolarów (około 19 złotych) miesięcznie. Osoby, które tego nie zrobią, muszą zadowolić się przeskalowanymi teksturami z oryginału oraz kilkoma innymi, pochodzącymi z innych modów.

Twórcy moda udostępnili także szereg screenów prezentujących upiększonego przez nich Crysisa. Część z nich możecie zobaczyć w niniejszej wiadomości, pozostałe znajdują się w tej galerii.

Crysis Enhanced Edition - kultowy FPS znów upiększony przez fanów - ilustracja #4
Crysis Enhanced Edition - kultowy FPS znów upiększony przez fanów - ilustracja #5

Mimo trzynastu lat na karku Crysis wciąż cieszy się sporą popularnością wśród graczy pecetowych. Kto wie? Być może publiczna premiera modyfikacji Enhanced Edition skłoni niektórych z Was, by ponownie przywdziać egzoszkielet i wyruszyć na archipelag Lingshan.

  1. Oficjalna strona studia Crytek
  2. Crysis – recenzja gry
  3. Crysis – poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej