Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCWii
Okładka Final Fantasy IV: The After Years (PC)

Final Fantasy IV: The After Years

Final Fantasy IV: The After Years to kontynuacja gry Final Fantasy IV, wydana uprzednio na telefony komórkowe. Tytuł opowiada o przygodach Ceodore’a, który jest synem pary znanej z poprzedniczki.

RPG | fantasy | turowe | 2D | jRPG

Okładka Final Fantasy IV: The After Years (PC)

data premiery gry:

1cze2009

Wii

12maj2015

PC

Final Fantasy IV: The After Years na platformie PC i Wii to przeróbka tytułu przeznaczonego pierwotnie na telefony komórkowe i opublikowanego w postaci kilku epizodów. Za stworzenie i wydanie gry odpowiada firma Square-Enix, znana z wielu ciekawych produkcji RPG (np. The Last Remnant, Dawn of Mana, Blood of Bahamut) i strategii (Front Mission, Heroes of Mana).

Jak sam tytuł wskazuje, gra nawiązuje do czwartej części Final Fantasy. Czwórka pojawiła się pierwotnie na konsoli SNES w 1991 roku, by później doczekać się kilku przeróbek na inne platformy. The After Years kontynuuje wątek fabularny poprzedniczki, przedstawiając głównego bohatera o imieniu Ceodore. Młodzieniec jest synem pary znanej właśnie z Final Fantasy IV, czyli Cecila oraz Rosy. Gra wykorzystuje wiele patentów i rozwiązań obecnych we wcześniejszej odsłonie.

Akcja The After Years toczy się 17 lat po wydarzeniach znanych z części poprzedniej i opowiada o ponownym pojawieniu się księżyca na orbicie Blue Planet. Powoduje to aktywowanie się kryształów i wiele tajemniczych wydarzeń. Podczas zabawy możemy spotkać kilku bohaterów dobrze znanych fanom czwartej części serii – obecni są między innymi: Kain Highwind, Rydia of Mist czy Cid Pollendina. Naturalnie do obsady dołączają zupełnie nowe osobistości.

The After Years jest dwuwymiarowym tytułem RPG z akcją ukazaną z góry. Przemierzając obszerną mapę świata, niejednokrotnie musimy zmierzyć się z potworami atakującymi znienacka i czyhającymi w licznych podziemiach. Pojedynki rozgrywane są turowo i bazują na systemie zwanym Active Time Battle. Dodatkiem jest możliwość wyprowadzania ataków realizowanych przez kilka postaci. Oprócz oręża otrzymujemy również rozmaite czary, umiejętności oraz przedmioty. Na potyczki wpływ mają między innymi fazy księżyca – określają one zdolności bohaterów i przeciwników.

Tytuł oferuje dość prostą i nieco archaiczną oprawę wizualną, co wynika z ograniczonych możliwości telefonów komórkowych, na które gra pierwotnie została wydana. Pomimo tego dzieło zapewnia kilka godzin dobrej zabawy i rozbudowaną fabułę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Final Fantasy IV: The After Years

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy IV: The After Years

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Final Fantasy IV: The After Years

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 950 MB HDD
  • Windows Vista/7/8
Front Mission Evolved i NIER - czyli nowości od Square Enix

wiadomość30 maja 2009

Firma Square Enix przedstawiła listę gier, które prezentować będzie podczas odbywających się w przyszłym tygodniu targów elektronicznej rozrywki, E3. Wśród kolejnych gier z serii Final Fantasy (na różne platformy) czy drugiej części Supreme Commander, ciekawie prezentują się dwa tytuły - Front Mission Evolved oraz NIER.

GDC - najciekawsze wieści z konferencji Nintendo
GDC - najciekawsze wieści z konferencji Nintendo

wiadomość26 marca 2009

Dzień drugi Game Developers Conference przyniósł kilka interesujących informacji i wydarzeń. Do grona tych drugich z pewnością aspirować mogła konferencja japońskiego koncernu Nintendo, w trakcie której jego szefostwo, na czele z prezesem Saturo Iwatą, przekazało kilka nowych wieści o aktualnych planach producenta i wydawcy.

Final Fantasy IV: The After zmierza na konsolę Wii
Final Fantasy IV: The After zmierza na konsolę Wii

wiadomość28 lutego 2009

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników serii Final Fantasy, a jednocześnie posiadaczy konsoli Wii. „Śledztwo” dziennikarskie redaktorów serwisu Silicionera przyniosło rezultaty w postaci informacji o rejestracji przez Square Enix znaku towarowego The After Years.

Wii
PC