Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 13 grudnia 2021, 14:47

Crysis dostał mod Back to Hell z nową kampanią

Ukazał się mod Back to Hell - Episode 1 do darmowego Crysis Wars. Oferuje on nową kampanię, zaprojektowaną z myślą o osobach rozczarowanych liniowością Crysis 2.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy otrzymaliśmy zremasterowane wersje kolejnych odsłon serii Crysis. Odświeżona trylogia jest fajna, ale wielu fanów spragnionych jest nowych wyzwań. Tutaj z pomocą przychodzą moderzy. Jeden z nich, a konkretnie Flowgroover, wlaśnie wypuścił Back to Hell – Episode 1, czyli pierwszą część nowej kampanii fabularnej.

Projekt jest tym bardziej ciekawy, że wymaga jedynie darmowej wersji Crysis Wars. Nie musicie więc posiadać ani Crysis, ani Crysis: Warhead. Wystarczy pobrać demo i zainstalować patch 1.5.

Zainteresowanym modowaniem serii Crysis polecamy nasz niedawny artykuł, pokazujący, jak dzisiaj zagrać w Crysis Wars oraz multiplayer pierwszej części serii:

  1. Crysis – jak dzisiaj zagrać w multiplayer

Autor moda nie był zadowolony z Crysis 2. Nie podobała mu się znacznie bardziej liniowa rozgrywka i mniej otwarte mapy. Postanowił więc stworzyć własny, nieoficjalny sequel pierwszej części. W Back to Hell – Episode 1 ponownie udajemy się na wyspę, gdzie mierzymy się z kosmitami i armią koreańską.

Mod oferuje nowe mapy, typy wrogów oraz dodatkowe ulepszenia nanokombinezonu. Całość jest bardzo dobrze wykonana pod względem technicznym, co nie dziwi, gdyż autor tworzył ten projekt przez wiele lat. Jedyną słabą stroną są drobne błędy językowe, ale to nie przeszkadza, gdyż w Crysisa nie gra się przecież dla pięknej prozy.

Na koniec warto wspomnieć, że autor moda wcześniej wypuścił projekt FarCrysis X, który odtwarza kampanię z Far Cry na silniku pierwszego Crysisa.

  1. Crysis: Warhead – Back to Hell – Episode 1 – pobierz mod z naszego FTP-a (autor udzielił nam zgody na mirrora)
  2. Oficjalna strona projektu
  3. FarCrysis X – pobierz mod