Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Ratchet & Clank Future: A Crack in Time (PS3)
OkładkaRatchet & Clank Future: A Crack in Time (PS3)

Ratchet & Clank: A Crack in Time PS3

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

Insomniac Games kontynuuje historię opowiedzianą w Tools of Destruction i Quest for Booty. Clank ponownie ma kłopoty, z których raz jeszcze wyciągnie go sprytny Ratchet. Przed bohaterami postawione zostają ważne pytania egzystencjalne.

Przygodowe | TPP | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ratchet & Clank: A Crack in Time Premiera PS3

27października2009

pudełko PL

6listopada2009

Gry podobne do Ratchet & Clank: A Crack in Time

Sly Cooper: Złodzieje w czasie

LittleBigPlanet

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Ratchet & Clank: A Crack in Time to trzecia odsłona przygód spryciarza Ratcheta oraz robota Clanka, zaprojektowana tylko i wyłącznie z myślą o PlayStation 3. Grę przygotowało zasłużone studio Insomniac Games, pomysłodawca całej marki.

Za sprawą A Crack in Time najzagorzalsi fani gry uzyskują wreszcie odpowiedź na najbardziej nurtujące ich pytania. Umożliwiają im to podróże w czasie, jakie mają szansę odbyć z dwójką bohaterów. Dzięki zastosowaniu technologii pokonywania wymiarów czasowych możliwe jest rozwikłanie wszelkich zagadek i rozstrzygnięcie niedokończonych wątków fabularnych znanych z Tools of Destruction oraz Quest for Booty, dwóch poprzednich części serii wydanych na PlayStation 3.

W A Crack in Time gracz wciela się przede wszystkim w Ratcheta, który zostaje po raz kolejny zmuszony podjąć się bardzo trudnej misji ratowania Clanka, tym razem porwanego w dziwnych okolicznościach przez doktora Nefariousa. Dzielny Lombax dysponuje bogatym arsenałem broni, gadżetów i urządzeń, wraz ze swoim słynnym energetycznym kluczem. W roli tej postaci przemierzamy galaktykę statkiem, szukamy śladów kolegi, walczymy z przeciwnikami i rozwiązujemy problemy mieszkańców poszczególnych planet.

Gra pozwala nam jednocześnie poznać losy Clanka, uwięzionego w tak zwanym Wielkim Zegarze. Bohater poznaje tutaj swoją prawdziwą tożsamość z pomocą nowego przyjaciela – Sidmunda. Jednocześnie Clank zdobywa niezwykłą kontrolę nad czasem w galaktyce, dzięki czemu może rozwikłać wiele zagadek i wyzwań na bardzo nietypowe sposoby. Odkrywając nowe powołanie mały robot poważnie rozważa rozstanie się ze swoim odwiecznym przyjacielem, czyli Ratchetem.

Gra, podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, powstała w oparciu o czwartą generację autorskiej technologii studia Insomniac Games. Zapewnia to nie tylko wzorowo skonstruowaną mechanikę rozgrywki, ale również doznania artystyczne na odpowiednio wysokim poziomie. Oprócz tego powracają wszystkie najlepsze elementy cyklu Ratchet & Clank, którego przedstawiciele są rozbudowanymi i szalonymi platformówkami, łączącymi tak naprawdę wiele gatunków i zawierającymi sporo mini-gierek.

Ostatnia modyfikacja 10 sierpnia 2009

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1001 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank: A Crack in Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.