Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Academy of Champions: Soccer (Wii)
OkładkaAcademy of Champions: Soccer (Wii)

Academy of Champions: Soccer Wii

Academy of Champions: Football

Academy of Champions to gra przeznaczona dla osób szukających nieskrępowanej niczym rozrywki. Mimo, iż traktuje o piłce nożnej, a swoim nazwiskiem firmuje ją m.in. Pele, nie stanowi ona konkurencji dla serii FIFA czy Pro Evolution Soccer.

Towarzyskie | piłka nożna | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Academy of Champions: Soccer Premiera Wii

4września2009

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Academy of Champions to gra sportowa, traktująca o piłce nożnej, którą swoimi nazwiskami firmują legenda światowego futbolu, Pelé, oraz Mia Hamm, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii tej dyscypliny sportu. Myli się jednak ten, kto sądzi, iż opisywany produkt stanowi konkurencję dla serii FIFA czy Pro Evolution Soccer. Twórcy Academy of Chamions podeszli do tematu mniej poważnie, w wyniku czego otrzymaliśmy grę kładącą większy nacisk na szeroko rozumianą rozrywkę, niż będącą symulacją piłki z prawdziwego zdarzenia.

Gracz rozpoczyna swoją karierę piłkarską wstępując w szeregi niezwykłej Akademii sportowej (mocno stylizowanej na Hogwart z Harry’ego Pottera – cała otoczka jest zresztą jakby humorystycznym przedstawieniem przygód młodego czarodzieja). Naszym trenerem zostaje wspomniany wcześniej Pelé, natomiast Mia Hamm staje się kimś w rodzaju mentora no i oczywiście koleżanką z drużyny. Tak rozpoczyna się nasza droga do sukcesu – codzienne treningi, poprawianie swoich osiągów, rekrutowanie nowych piłkarzy i wreszcie stworzenie drużyny, która pokona rywali z Akademii i zdobędzie mistrzowski puchar.

Academy of Champions przeznaczona jest raczej dla niedzielnych graczy, którzy z przyjaciółmi lub członkami rodziny szukają dobrej, niczym nieskrępowanej zabawy podanej w humorystyczny sposób. Gra kompatybilna jest z kontrolerem Balance Bard, jak i również nakładką Motion Plus.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 3.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Academy of Champions: Soccer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.