Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2015, 19:00

autor: Ender

Boundless – gra była dostępna w sprzedaży od roku pod innym tytułem

Boundless, a więc zapowiedziany podczas wczorajszej paryskiej konferencji Sony widowiskowy klon Minecrafta, jest dostępny w sprzedaży na komputerach PC od prawie roku w programie wczesnego dostępu na Steamie. Przez ten czas gra była jednak dystrybuowana pod innym tytułem – Oort Online.

Oort Online trafiło do programu wczesnego dostępu w połowie listopada ubiegłego roku - Boundless – gra była dostępna w sprzedaży od roku pod innym tytułem - wiadomość - 2015-10-28
Oort Online trafiło do programu wczesnego dostępu w połowie listopada ubiegłego roku

Boundless to widowiskowy klon Minecrafta nastawiony na rozgrywkę multiplayer oraz eksplorację połączonych portalami światów, który został oficjalnie zapowiedziany na scenie podczas wczorajszej paryskiej konferencji firmy SONY. Jak się jednak okazuje, dzieło brytyjskiego studia Wonderstruck jest sprzedawane już od prawie roku w cenie 31,99 euro (ok. 138 zł) w programie wczesnego dostępu na Steamie. Gra przez ten czas była jednak dostępna i promowana pod zupełnie innym tytułem – Oort Online. Ostateczna wersja produkcji, oznaczona numerem 1.0, miała ukazać się jeszcze w tym roku, ale po zmianie nazwy, która nastąpiła w ubiegłym tygodniu, twórcy zapowiadają dalsze rozszerzenie zawartości, zarówno o wcześniej zapowiadane jak i zupełnie nowe opcje. Jej premiera została więc na razie przesunięta na przyszły rok.

Zmiana tytułu Oort Online okazała się świetnym chwytem marketingowym. Zwrócił on uwagę mediów na dzieło Brytyjczyków, które na Steamie spotkało się tej pory jedynie z mieszanymi opiniami użytkowników. Wpływ na zmianę nazwy gry i kierunku jej rozwoju miała zapewne także zapowiedź konsolowej edycji tytułu na PlayStation 4. Trudno powiedzieć jak bardzo w projekt zaangażowało się samo Sony i czy firma postanowiła pomóc twórcom w jego dokończeniu. Japoński koncern może z pewnością przyśpieszyć prace nad tytułem, które do tej pory nie postępowały w zadowalającym tempie i sprawić, że Boundless będzie jednym z kilku survivalowych klonów Minecrafta, które doczekają się ostatecznej komercyjnej wersji.

Przypomnijmy, że w Boundless zwiedzimy wiele różnorodnych światów, połączonych ze sobą portalami. Gra zaoferuje pełną swobodę wyboru aktywności. Będziemy mogli zostać m.in. myśliwym, odkrywcą, budowniczym, handlarzem oraz wojownikiem. Gracze będą szukali również artefaktów pozostawionych przez wymarłą i zaawansowaną technologicznie cywilizację Oort i spróbują dowiedzieć się co doprowadziło do jej upadku. Przyjdzie im też zmierzyć się z frakcją potężnych strażników, jak również stoczyć bitwy z gigantycznymi inteligentnymi fortecami. Boundless nastawiony będzie na rozgrywkę multiplayer, pozwalając na kooperację oraz rywalizację w trybie PvP. Według deweloperów tytuł umożliwi wspólną zabawę posiadaczy pecetów i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry Boundless
  2. Boundless w programie wczesnego dostępu na Steamie