Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2015, 17:00

autor: Góral

Gran Turismo Sport to nie Gran Turismo 7 ani Prologue

Jim Ryan, szef europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment, wyjawił, że zapowiedziane wczoraj Gran Turismo Sport nie jest pełnoprawną siódmą odsłoną serii Gran Turismo, ale nie jest też grą na wzór Gran Turismo 4 Prologue czy Gran Turismo 5 Prologue.

Pierwsze informacje o Gran Turismo 7 pojawiły się jeszcze przed premierą Gran Turismo 6. W kolejnych miesiącach ukazywały się następne doniesienia na ten temat, aż w końcu wczoraj studio Polyphony Digital zapowiedziało Gran Turismo Sport. Obecnie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tej produkcji, ale Jim Ryan, szef europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment, zdradził, że nie jest to pełnoprawna siódma odsłona słynnej motoryzacyjnej serii. Nie jest to też żadnego rodzaju Prologue, jakich doczekaliśmy się przed premierami czwartej i piątej części Gran Turismo. Wyjaśniono, że:

„Dawniej, gdy gry nie korzystały z Internetu, doświadczenia z rozgrywki definiowane były tym, co znajdowało się na płycie. Była duża różnica pomiędzy Prologue, a pełną wersją Gran Turismo. Gdy gry stały się bardziej usieciowione, różnica ta zaczęła się zacierać. Będzie to [Gran Turismo Sport – dop. red.] więc coś więcej niż Prologue”.

Gran Turismo Sport przed premierą pełnej wersji doczeka się beta testów. - Gran Turismo Sport to nie Gran Turismo 7, ani Prologue - wiadomość - 2015-10-28
Gran Turismo Sport przed premierą pełnej wersji doczeka się beta testów.
Gran Turismo Sport w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Polyphony Digital
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Data premiery: 2016 rok

Ryan zaznaczył także, że Kazunori Yamauchi, twórca serii Gran Turismo, „tworzy te gry od dłuższego czasu, więc można przypuszczać, że ma w planach coś jeszcze”.

Obecnie ciężko ocenić czym tak naprawdę będzie Gran Turismo Sport, gdyż nie dysponujemy praktycznie żadnymi konkretami. Wiadomo jedynie, że deweloperzy połączyli siły z organizacją FIA, oddadzą do naszej dyspozycji trzy tryby rozgrywki (Campaign, Sports Mode i Arcade Mode), a sama produkcja ma zapewnić nam autentyczne sportowe doznania. Brakuje jednak informacji chociażby o liczbie samochodów, usprawnieniach w rozgrywce (nie licząc ogólników, głoszących, że fizyka będzie lepsza) itd. Wychodzi chyba na to, że najlepiej traktować nową odsłonę jako swego rodzaju spin-off skupiający się na sporcie, a nie na szeroko pojętej kulturze motoryzacyjnej.

Premiera Gran Turismo Sport odbędzie się w 2016 roku na konsoli PlayStation 4.