Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2015, 20:22

autor: Draug

Gran Turismo Sport ujawnione – Polyphony Digital połączy sport z grą

Podczas konferencji firmy Sony na targach Paris Games Week studio Polyphony Digital zapowiedziało oficjalnie Gran Turismo Sport – nową odsłonę kultowej wyścigowej serii, powstającą wyłącznie na PlayStation 4. Cechą szczególną gry będzie możliwość toczenia prawdziwych sportowych zmagań przez sieć.

Nareszcie się doczekaliśmy – podczas konferencji firmy Sony na targach Paris Games Week zapowiedziano nową odsłonę kultowej wyścigowej serii Gran Turismo. Nie jest to jednak „siódemka”, lecz, tak jak sugerowały pogłoski z czerwca, gra o podtytule Sport. Jak wskazuje tytuł, studio Polyphony Digital tym razem stawia na autentyczne sportowe doznania. Osiągnąć to zamierza poprzez nawiązanie współpracy z organizacją FIA (Federation Internationale de l’Automobile), która pozwoli graczom toczyć sieciowe zmagania, walcząc o puchary i inne nagrody tak samo, jak czynią to prawdziwi kierowcy wyścigowi na torach. Według dewelopera można tu mówić o wielkiej rewolucji w grach wideo.

Czy Gran Turismo Sport jest tym samym, co Gran Turismo 7, czy tylko spin-offem serii? Tego na razie nie wiemy. - Gran Turismo Sport ujawnione – Polyphony Digital połączy sport z grą - wiadomość - 2015-10-27
Czy Gran Turismo Sport jest tym samym, co Gran Turismo 7, czy tylko spin-offem serii? Tego na razie nie wiemy.

Rywalizacja będzie odbywać się na dwóch płaszczyznach – gracze staną się reprezentantami swoich krajów lub ulubionych producentów samochodów. W parze z autentycznymi sportowymi doznaniami pójdzie zwiększenie realizmu modelu jazdy, ale deweloper chce, by Gran Turismo Sport było tak samo przystępne dla graczy jak poprzednie odsłony serii. Warto jeszcze wspomnieć, że tytuł będzie obsługiwał gogle PlayStation VR.

Rzecz jasna, gra powstaje wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Wiosną 2016 roku odbędą się beta-testy omawianej produkcji, natomiast jej premiera ma nastąpić niedługo potem.