Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2015, 19:35

Sandbox Boundless zmierza na pecety i PlayStation 4

Podczas konferencji firmy Sony na Paris Games Week zaprezentowano nowy zwiastun Boundless, czyli sieciowego sandboksa od autorów The Marvellous Miss Take.

Podczas otwierającej targi Paris Games Week konferencji firmy Sony zaprezentowano nowy zwiastun Boundless, czyli gry, która ma połączyć sandboksowe rozwiązania w stylu Minecrafta z wielkim sieciowym światem w stylu produkcji MMO. Projekt zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Za produkcję odpowiedzialne jest brytyjskie studio Wonderstruck Games, znane z takich pozycji jak The Marvellous Miss Take czy Polycraft. Obecnie autorzy nie są w stanie podać planowanej daty premiery. Na oficjalnej stronie można kupić dostęp do wczesnej wersji gry, ale dotyczy to tylko wydania komputerowego.

W Boundless gracz będzie mógł zwiedzić spory zestaw różnorodnych światów, połączonych za pomocą magicznych portali. Gra zaoferuje pełną swobodę wyboru aktywności. Będziemy mogli zostać m.in. myśliwym, odkrywcą, budowniczym, handlarzem oraz wojownikiem. Jednocześnie produkcja zaoferuje warstwę fabularną, w ramach której będziemy szukali artefaktów po wymarłej cywilizacji Oort i spróbujemy dowiedzieć się, co doprowadziło do upadku tej bardzo zaawansowanej technologicznie rasy. Ponadto przyjdzie nam zmierzyć się z frakcją potężnych strażników, jak również stoczyć bitwy z gigantycznymi inteligentnymi fortecami znanymi jako Tytani.

Wszystkie światy będą generowane proceduralnie i po premierze gry system połączonych krain ma się cały czas rozrastać o nowe lokacje. Każda z nich zaoferuje inną geografię, klimat, surowce oraz faunę. Niektóre napotkane istoty będą bezbronne, podczas gdy inne spróbują na nas zapolować. W Boundless nie zabraknie także oczywiście systemu craftingu. Zgromadzone surowce pozwolą nam skonstruować różnorodne obiekty, poczynając od niewielkich przedmiotów aż po wielkie budowle.

Gra położy duży nacisk na aspekt MMO. Cały system połączonych krain ma być stałym uniwersum, zmieniającym się na skutek działań i decyzji tysięcy graczy. Sami użytkownicy mają napędzać wirtualną ekonomię i nie zabraknie także licznych misji oraz wyzwań wymagających kooperacji. Współpracę ułatwi system tworzenia gildii, które będą mogły zająć się m.in. handlem, pracami budowlanymi oraz eksploracją niebezpiecznych rejonów w poszukiwaniu artefaktów i surowców.

Ciekawie zapowiada się opcja tworzenia przez graczy własnych światów. Sami wybierzemy większość ich elementów, poczynając od klimatu i ukształtowania terenu aż po kolor zachodzącego słońca. Warto na koniec wspomnieć, że Boundless umożliwi wspólną zabawę użytkownikom pecetów i konsol PlayStation 4.

  1. Boundless – oficjalna strona gry