Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka PixARK (PC)
OkładkaPixARK (PC)

PixARK

Sandboksowa produkcja nawiązująca do ARK: Survival Evolved. Umożliwia graczom eksplorowanie złożonego z wokseli fantastycznego parku, w którym żyje wiele gatunków magicznych zwierząt i dinozaurów do oswojenia.

Akcji | FPP | dinozaury | sandbox | elementy RPG | survival | crafting

PixARK Premiera

31maj2019

PC XONE PS4 Switch

producent: Snail Games wydawca: Snail Games wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Opracowane z myślą o PC, PS4 itd. PixARK jest nietypową produkcją, która umożliwia graczom eksplorowanie wielkiego parku, pełnego różnych gatunków niezwykłych stworzeń – m.in. smoków i dinozaurów. Tytuł ten stanowi spin-off ARK: Survival Evolved i wyróżnia się dużą swobodą rozgrywki oraz światem zbudowanym w oparciu o rzadko stosowane w grach woksele. Za stworzenie tej produkcji odpowiada firma Snail Games, znana m.in. z Taichi Panda czy Dragon Revolt.

Mechanika

Wydane na PC, PS4 itd. PixARK jest grą z otwartym światem, należącą do gatunku survival – co oznacza, że głównym zadaniem gracza jest przetrwanie. Produkcja ta łączy rozwiązania znane z m.in. z ARK: Survival Evolved z rozległym, zbudowanym z wokseli światem, który może przypominać ten znany z popularnego Minecrafta. Oznacza to, że środowisko gry jest niezwykle plastyczne i może podlegać daleko idącym modyfikacjom – gracze mogą budować struktury i przedmioty oraz kształtować swoje otoczenie z dużą swobodą.

Różnorodność i dowolność charakteryzują również sposób, w jaki gramy. Mamy możliwość dostosowania zarówno wyglądu naszego bohatera, jak i jego tego, czym będzie się zajmował – niezależnie od tego, czy chce się latać na smoku i strzelać zaklęciami z magicznej różdżki, czy też jeździć na wielkim T-Reksie i eliminować wrogów z pomocą wyrzutni rakiet, w PixARK znajdzie się coś dla siebie.

Tryby gry

W PixARK możemy bawić się samotnie albo w towarzystwie innych graczy, w ramach sieciowego trybu wieloosobowego.

Kwestie techniczne

PixARK w wersji na PC, PS4 itd. posiada trójwymiarową oprawę graficzną o bardzo charakterystycznym stylu, który z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Świat gry wygląda tak, jakby był zbudowany z klocków Lego – jest „kwadratowy” i pełen bardzo wyrazistych barw. Produkcji studia Snail Games nie można jednak odmówić pewnego uroku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

PixARK cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Klasyfikacja PEGI PixARK

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

PixARK Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
XONE
PS4
Switch