Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2014, 12:44

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Sims 4 ze wsparciem dla modów

Studio Maxis ujawniło, ze będzie wspierać działania moderów od momentu premiery gry The Sims 4. Przede wszystkim tytuł posiadać ma różne opcje ułatwiające życie kreatywnym graczom. Oprócz tego, na oficjalnym forum produkcji powstanie specjalny dział dedykowany modom, w którym ich twórcy poszukają pomocy przy rozwiązywaniu problemów, wymienią się wskazówkami, itd.

The Sims 4 ze wsparciem dla modów - ilustracja #1
The Sims 4, a kwestia modów:
  • Twórcy będą wspierać działania moderów
  • Powstanie osobny dział na oficjalnym forum gry
  • W produkcji znajdzie się szereg elementów ułatwiających pracę moderom

Poznaliśmy kolejne informacje dotyczące wyczekiwanej gry The Sims 4. Tym razem twórcy zdradzili szczegóły na temat planowanego wsparcia dla modów. Przede wszystkim zapewniono, że deweloperzy ze studia Maxis bardzo sobie chwalą pracę domorosłych deweloperów, która jest dla nich źródłem inspiracji. Niestety nie mogą pomagać przy wszystkim, co wychodzi spod klawiatury zdolnych członków społeczności, więc w planach firmy jest przede wszystkim jak największe ułatwienie życia moderom. W związku z tym gra została dostosowana do obsługi modyfikacji w taki sposób, że w folderze danych użytkownika znajdzie się specjalny katalog na mody, w panelu opcji pojawi się zakładka pozwalająca na ich konfigurację, a do pisania modów posłuży język Python. Dodatkowo deweloperzy udostępnią specjalny, stale rozszerzany dokument z danymi, które pomogą moderom nie kolidować z zawartością gry, a ponadto na forum The Sims 4 pojawi się sekcja poświęcona tworzeniu fanowskich rozszerzeń i modyfikacji gry.

Przy okazji warto zerknąć na poniższe nagranie opublikowane w serwisie Kotaku, prezentujące rozgrywkę w grze. Tytuł ukaże się w Polsce 4 września wyłącznie na komputerach osobistych, ale możecie go zamawiać w ramach przedsprzedaży już od dłuższego czasu. Najkorzystniejszych ofert szukajcie w naszej porównywarce cenowej.