Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Warhammer 40,000: Armageddon - Da Orks (PC)

Warhammer 40,000: Armageddon - Da Orks

Samodzielne rozszerzenie do turowej gry strategicznej w świecie Warhammera 40K autorstwa duetu The Lordz Games Studio oraz Flashback Games. Akcja gry toczy się pod koniec XL milenium, kiedy w systemie planety Armageddon odkryty zostaje opuszczony wrak statku.

To jest dodatek do gry Warhammer 40,000: Armageddon.

Strategiczne | science fiction | turowe | Warhammer 40,000 | elementy RPG

Okładka Warhammer 40,000: Armageddon - Da Orks (PC)

data premiery gry:

18sie2016

PC iOS

Warhammer 40,000: Armageddon – Da Orks to kolejny oficjalny dodatek do wydanej na platformie PC i iOS turowej gry strategicznej w świecie Warhammera 40K. Podobnie jak produkcja macierzysta oraz wszystkie poprzednie rozszerzenia, tytuł jest efektem współpracy The Lordz Games Studio i ekipy Flashback Games z uznanym wydawcą, firmą Slitherine. W odróżnieniu od poprzednich dodatków, Da Orks jest produktem samodzielnym i nie wymaga do działania podstawowej wersji gry.

Fabuła

W roku 941 czterdziestego pierwszego milenium, w systemie gwiezdnym planety Armageddon odkryto z pozoru opuszczony wrak statku. Kiedy jednak postanowiono sprawdzić, jakie tajemnice i skarby kryje w sobie fregata, okazało się, że jest ona tylko kolejnym podstępem Orków, zdeterminowanych siać śmierć i zniszczenie w nieprzygotowanym Imperium. Los mieszkańców planety Armageddon po raz kolejny zawisnął na włosku.

Podczas zabawy wcielamy się w podwładnego znanego z gry macierzystej przywódcy Orków, Ghazghkulla Thraka, a naszym zadaniem jest dokonanie największej inwazji w dziejach Imperium i udowodnienie ponad wszelką wątpliwość, że ludzie to słaba rasa szumowin, zasługujących na rozdeptanie.

Mechanika

Pod względem mechaniki Warhammer 40,000: Armageddon – Da Orks w niczym nie odbiega od „podstawki”, będąc klasyczną turową strategią z lekkimi elementami RPG. Podczas zabawy prowadzimy armię Orków przeciwko imperialnym siłom Kosmicznych Marines oraz Stalowego Legionu Armageddonu, walcząc w różnych sceneriach – od otwartych przestrzeni, poprzez dżungle, wulkaniczne kaniony i zanieczyszczone rzeki, aż po tereny miejskie. Do dyspozycji graczy oddano ponad czterysta jednostek, podzielonych na siedem klas i opisanych dwudziestoma różnymi współczynnikami. Na ich wyposażeniu znalazło się zaś ponad dwieście zróżnicowanych broni.

Podobnie jak pierwowzór, gra oferuje dynamiczną kampanię fabularną, podzieloną na trzy akty (18 scenariuszy), która w zależności od poczynań gracza może zakończyć się wielkim zwycięstwem lub dotkliwą porażką. Kontrolowane przez nas jednostki przechodzą z misji na misję, stopniowo zwiększając swe doświadczenie oraz ulepszając ekwipunek.

Tryby gry

Oprócz wspomnianej kampanii dla jednego gracza, Warhammer 40,000: Armageddon – Da Orks oferuje także opcję międzyplatformowej rozgrywki multiplayer, za pomocą wielokrotnie nagradzanego systemu PBEM2++ firmy Slitherine. Zabawa może toczyć się na dziesięciu specjalnie zaprojektowanych mapach wieloosobowych, a do dyspozycji graczy oddano pięć zróżnicowanych frakcji: Orków, Stalowy Legion, Salamandry, Ultramarines oraz Blood Angels.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC i iOS Warhammer 40,000: Armageddon – Da Orks nie wprowadza żadnych zmian w oprawie gry oraz kwestiach technicznych. Mocną stroną tytułu jest tradycyjnie potężny, lecz łatwy w obsłudze edytor scenariuszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Warhammer 40,000: Armageddon - Da Orks

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Armageddon - Da Orks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Warhammer 40,000: Armageddon - Da Orks

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB, Windows Vista/7/8/10

PC
iOS