Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Legions of Steel (AND)

Legions of Steel

Taktyczna strategia turowa w klimatach science fiction, będąca wirtualną adaptacją gry planszowej. Legions of Steel osadzone jest w odległej przyszłości, w której połączone siły Ligi Obcych oraz Zjednoczonych Narodów Ziemi stają ramię w ramię do walki ze zbuntowanymi robotami.

Strategiczne | science fiction | turowe | planszowe | taktyczne

Okładka Legions of Steel (AND)

data premiery gry:

16lip2015

PC

17lip2015

iOS

29paź2015

AND

Legions of Steel to utrzymana w realiach science-fiction taktyczna strategia turowa, będąca wirtualną adaptacją gry planszowej o tym samym tytule. Produkcja ukazała się na komputerach PC oraz popularnych platformach przenośnych (iOS/Android), a jej powstanie to efekt współpracy francuskiego studia Nyx z doświadczonym wydawcą, firmą Slitherine.

Fabuła gry osadzona jest w odległej przyszłości, kiedy to zbuntowane roboty, zrzeszone pod egidą Imperium Maszyn zaczynają zagrażać nie tylko ludziom, ale także i żyjącym w kosmosie obcym rasom. W obliczu zagrożenia, połączone siły Ligi Obcych oraz Zjednoczonych Narodów Ziemi (U.N.E.) stają ramię w ramię do walki z mechanicznym przeciwnikiem. Mimo, że walki toczą się w obrębie całego niemal kosmosu, kluczowym frontem okazuje się sieć podziemnych korytarzy, gdzie wróg umieścił swe taśmy produkcyjne i tworzy kolejne pokolenia maszyn. Tam właśnie wysłani zostają gracze z odpowiedzialną misją uratowania wszechświata.

Legions of Steel oferuje możliwość zagrania dwoma grywalnymi frakcjami, w dwu niezależnych kampaniach złożonych z 15 misji, przeznaczonych zarówno do rozgrywki single- jak i multiplayer. Każda ze stron konfliktu dysponuje rzecz jasna odrębnymi typami jednostek, z których każda odznacza się indywidualnymi charakterystykami oraz dedykowanymi broniami i zdolnościami bojowymi. Rozgrywka toczy się w systemie turowym i została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić rozrywkę zarówno doświadczonym strategom, jak i całkiem początkującym graczom.

Akcja gry ukazana jest w klasycznym widoku z góry, przez co rozgrywka nabiera nieco oldskulowego charakteru. Oprawa Legions of Steel wykorzystuje motywy z oryginalnej gry planszowej, wzbogacone trójwymiarowymi modelami, szeregiem animacji oraz intuicyjnym interfejsem użytkownika. Całość przeznaczona jest do zabawy w pojedynkę, bądź wspólnie ze znajomym w trybie gorącego krzesła (na jednym urządzeniu) lub asynchronicznego PBEM++ (online).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Legions of Steel

12+

Wymagania sprzętowe Legions of Steel

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 200/Radeon HD 2600 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8

Apple iOS

Apple iOS

Wymagania sprzętowe: iPad

PC
iOS
AND