Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2013, 12:42

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Warhammer 40,000: Armageddon - turową strategię studia Slitherine

Studio Slitherine zapowiedziało grę Warhammer 40,000: Armageddon, czyli turową strategię wojenną osadzoną w uniwersum popularnego figurowego bitewniaka.

Studio Slitherine nie wypuściło żadnych oficjalnych materiałów graficznych, więc zamiast tego musimy posłużyć się artworkami z planszówkowego pierwowzoru. - Zapowiedziano Warhammer 40,000: Armageddon - turową strategię studia Slitherine - wiadomość - 2013-05-22
Studio Slitherine nie wypuściło żadnych oficjalnych materiałów graficznych, więc zamiast tego musimy posłużyć się artworkami z planszówkowego pierwowzoru.

W marcu firma Slitherine ogłosiła, że wykupiła licencję na tworzenie gier opartych na marce Warhammer 40,000. Teraz ujawniono wreszcie pierwszy tego owoc w postaci turowej strategii zatytułowanej Warhammer 40,000: Armageddon, która zmierza na pecety i urządzenia mobilne z systemem iOS. Premiera nastąpi na początku przyszłego roku.

  1. Slitherine – oficjalna strona studia

Gra wykorzysta fabularne elementy planszówki Battle for Armageddon i Slitherine ma wyłączność na tę część uniwersum Warhammera 40,000. Wydawca zamierza w oparciu o tę licencję wyprodukować całą serię turowych strategii.

Zapowiedziano Warhammer 40,000: Armageddon - turową strategię studia Slitherine - ilustracja #2

Fabuła opowie o wojnie między dwoma frakcjami. W skład pierwszej z nich wejdą Kosmiczni Marines z zakonów Ultramarines, Blood Angels i Salamanders wspomagani przez żołnierzy gwardii imperialnej z legionu Armageddon Steel. Drugą stroną konfliktu będą armie orków dowodzone przez Ghazghkulla Thraka. Kampania rozegra się na przestrzeni ponad trzydziestu misji oraz dodatkowych pięciu treningowych scenariuszy. Opowieść ma być do pewnego stopnia nieliniowa i podjęte decyzje mogą skierować nas na alternatywne mapy.

Na razie wszystko wskazuje na to, że w Warhammer 40,000: Armageddon nie znajdzie się opcja zagrania orkami w kampanii. Zielonoskórymi pokierujemy za to w trybie multiplayer. Rozgrywki sieciowe toczone będą na oddzielnych mapach, zaprojektowanych specjalnie z myślą o potyczkach z innymi ludźmi.

W Warhammer 40,000: Armageddon znajdziemy ponad sto typów jednostek. Każda z nich posiadać ma własne atrybuty i umiejętności, opisane w ramach dwudziestu współczynników. Autorzy zapowiadają rozbudowany taktycznie system walki, który weźmie pod uwagę takie aspekty jak ukształtowanie terenu, pogoda oraz morale uczestników bitew. Nie zabraknie elementów RPG. Między bitwami będziemy rozwijali umiejętności postaci oraz ulepszali ich ekwipunek. Wersja pecetowa gry zaoferuje również potężny zestaw narzędzi moderskich, pozwalających na łatwe tworzenie nowych misji.