Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2016, 16:00

Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Solid V, Castle of Illusion) 1/9/2016

Dziś piszemy o zapowiedzi publicznego serwera testowego w The Division, braku nagrania z misji 51 (niedokończonego epilogu) w Metal Gear Solid V: The Definitive Experience i o jutrzejszym wycofaniu ze sprzedaży Castle of Illusion HD. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Division otrzyma publiczny serwer testowy (PTS)

Studio Massive Entertainment ogłosiło, że w nieodległej przyszłości gracze zainteresowani aktywniejszym udziałem w rozwijaniu Tom Clancy’s The Division będą mogli wypróbowywać nowości przed ich wprowadzeniem do gry, grając na publicznym serwerze testowym (Public Test Server – w skrócie PTS). Jest to kolejny z kroków podjętych ostatnio przez dewelopera na rzecz zwiększenia wpływu społeczności na dalsze ulepszanie tej długo oczekiwanej sieciowej strzelanki Ubisoftu, po otwarciu sekcji Agent Intel na forum dyskusyjnym gry i wyłonieniu grupy fanów (Elite Task Force) do bezpośredniego rozmawiania z twórcami o przyszłości The Division. Wszystko to ma na celu jak najlepsze dopracowanie nadchodzącego patcha 1.4.

Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Solid V, Castle of Illusion) 1/9/2016 - ilustracja #1

Metal Gear Solid V: The Definitive Experience bez misji 51

Jedną z najpoważniejszych wad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain była obcięta fabuła, częściowo tylko zrekompensowana przez dodawane do edycji kolekcjonerskiej gry nagranie z fragmentami tajemniczej misji 51, która najwyraźniej miała być epilogiem z prawdziwego zdarzenia, ale nie została ukończona. Niestety, okazuje się, że nadchodzące kompletne wydanie tego tytułu (The Definitive Experience) nie będzie zawierało nawet rzeczonego filmiku – o epizodzie 51 w grywalnej formie nie wspominając. Na pytanie o to, dlaczego nie dopracowano finału w ciągu roku od premiery MGSV, Konami odpowiada: „Bo przecież jest już gotowy od 1 września 2015 roku [od dnia debiutu The Phantom Pain – przyp. aut.]” (dzięki, GameSpot).

Castle of Illusion HD jutro zniknie ze sprzedaży

Firma SEGA poinformowała, że jutro (2 września) z dystrybucji cyfrowej na całym świecie zniknie Castle of Illusion – wydany trzy lata temu udany remake kultowej platformówki z 1990 roku. Przyczyną jest wygasająca umowa na sprzedaż gry. Co jednak ciekawe, w oświadczeniu wysłanym serwisowi Polygon wydawca wspomniał tylko o wstrzymaniu rozprowadzania produktu poprzez platformy Steam, PlayStation Network (PS3) i Xbox Marketplace (X360) – niewykluczone zatem, że wersje na urządzenia mobilne pozostaną dostępne w App Store i Google Play.

Tak czy inaczej, jeśli chcieliście zapoznać się z przygodami Myszki Miki w odświeżonej postaci na którejś domowej platformie, macie ostatnią szansę na dokonanie zakupu (oczywiście będziecie mogli instalować ten tytuł i cieszyć się nim bez przeszkód nawet po 2 września, jeśli jest już on w Waszej kolekcji lub jeśli dodacie go do jutra). Wersje konsolowe kosztują 54 zł (PS Store) i 54,99 zł (Xbox Marketplace), natomiast pecetowcy mogą kupić swoje wydanie z 85-procentowym rabatem, czyli za 1,94 euro (ok. 9 zł), w Humble Store i Games Republic. Co ciekawe, Castle of Illusion HD trafiło również niedawno na Xboksa One w ramach wstecznej kompatybilności z X360.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: