Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2016, 10:50

autor: Meehow

Kolejne płatne DLC do The Division opóźnione; trwają prace nad patchem 1.4

Firma Ubisoft ogłosiła, że premiera kolejnych płatnych rozszerzeń do tegorocznego Tom Clancy’s The Division została opóźniona. Massive Entertainment, deweloper rzeczonej produkcji, obecnie skupia się na patchowaniu głównej gry.

Firma Ubisoft poinformowała w czasie transmisji w serwisie Twitch (dzięki, GameInformer), że premiera następnych dwóch płatnych rozszerzeń do gry Tom Clancy’s The Division, tj. Przetrwania i Ostatniego bastionu, została opóźniona. Wcześniej oczekiwane odpowiednio tego lata i tegorocznej zimy, oba DLC zaliczają obsuwę z powodu skupienia dewelopera opisywanej produkcji, studia Masssive Entertainment, na patchowaniu podstawowego produktu. Łatka 1.4, nad którą pracują autorzy The Division, ma ukazać się w październiku i wprowadzić m.in. poprawki błędów i ulepszenia mechaniki rozgrywki. Ubisoft ma do tego czasu zwracać się do społeczności graczy z prośbami o opinię. Rozszerzenie Przetrwanie ma zadebiutować między dniem wydania październikowego patcha a końcem bieżącego roku, podczas gdy Ostatniego bastionu należy oczekiwać we wczesnym okresie roku 2017. The Division dotychczas otrzymało dwa darmowe dodatki: Najazdy i Konflikt, a także jeden płatny pod tytułem Podziemia.

Następne płatne DLC do The Divison zostały opóźnione. - Kolejne płatne DLC do The Division opóźnione; trwają prace nad patchem 1.4 - wiadomość - 2016-08-26
Następne płatne DLC do The Divison zostały opóźnione.
Przyszłość The Division w skrócie:
  • Patch 1.4 w październiku;
  • Dodatek Przetrwanie przed końcem bieżącego roku;
  • Rozszerzenie Ostatni bastion na początku 2017 roku.

The Division, mimo zdobycia tytułu najlepiej sprzedającej się nowej marki w historii branży, nie do końca zawładnęło sercami graczy. Jak okazało się w czerwcowym raporcie serwisu githyp.com, gra po trzech miesiącach od marcowej premiery zaliczyła ponad 90-procentowy spadek popularności – o ile w marcu Nowy Jork przemierzało nawet 2 miliony graczy, o tyle w czerwcu ta imponująca liczba spadła do zaledwie 100 tysięcy. Obecnie jest jeszcze gorzej, co można sprawdzić pod tym adresem. Wziąwszy pod uwagę skupienie The Division na aspektach sieciowych i społecznościowych, trudno nie zauważyć tu spektakularnej porażki. Nic dziwnego, że Ubisoft postanowił doprowadzić rzeczony tytuł do porządku przed podejmowaniem kolejnej próby sprzedania graczom dodatkowej zawartości. Kolejny patch zapewne będzie następnym krokiem w tym kierunku, poprzednim było wypowiedzenie wojny cheaterom i rozdanie dziesiątek tysięcy banów, w tym kilku tysięcy permanentnych. Patrząc jednak na aktualne i przeszłe statystyki, można odnieść wrażenie, że po zbanowaniu oszustów mało kto w The Division gra.

Warto też przypomnieć, że na początku miesiąca zapowiedziano oficjalną filmową adaptację gry z Jessicą Chastain oraz Jake’em Gyllenhaalem w rolach głównych.