Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2016, 11:03

autor: Entelarmer

Virginia - narracyjna przygodówka zadebiutuje 22 września

Firma 505 Games ujawniła datę premiery gry Virginia. Narracyjna przygodówka, a zarazem debiutancki projekt studia Variable State, zadebiutuje 22 września na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Udostępniono też wersję demonstracyjną w serwisie Steam.

Mimo że prace nad Virginią – debiutanckim projektem studia Variable State – rozpoczęły się jeszcze w 2014 roku, do niedawna niewiele słyszeliśmy na temat tej intrygującej produkcji. Miesiąc temu twórcy zaprezentowali pierwsze screeny oraz pozwolili na zapoznanie się z grą redaktorom serwisu Polygon. Długie oczekiwanie wreszcie dobiega końca. Firma 505 Games, wydawca gry, opublikował pierwszy zwiastun produkcji, sam w sobie mało konkretny, ale ujawniający datę premiery gry. Tytuł ma zadebiutować 22 września na wszystkich docelowych platformach. By nieco umilić nam czas pozostały do debiutu, udostępniono demo Virginii w serwisie Steam (o wersji demonstracyjnej na konsole póki co cicho sza).

Czym właściwie jest Virginia? To narracyjna przygodówka, aczkolwiek twórcy poszli o krok dalej niż studio Telltale Games. W rozmowie z serwisem Eurogamer otwarcie przyznali, że w grze nie uświadczymy wyborów moralnych (czytaj: gra jest całkowicie liniowa), a rozgrywka z prawdziwego zdarzenia jest praktycznie nieobecna – decyzja nie mniej odważna, niż zachęcanie do grania  prędkością wyświetlania animacji rzędu 30 fps-ów zamiast 60. Gracze wcielą się w agentkę FBI, która wraz z partnerem udaje się do tytułowego stanu, by zbadać sprawę zaginięcia pewnego chłopca. Twórcy postawili na bardzo kinową prezentację fabuły, mamy więc w demie częste przeskoki od jednej sceny do następnej. Jednocześnie w grze nie znajdziemy żadnych dialogów: historię – inspirowaną takimi klasykami, jak seriale Miasteczko Twin Peaks czy Archiwum X – poznamy poprzez to, co widzimy na ekranie. Całość prezentuje się co najmniej intrygująco, a potwierdzeniem tego są dotychczasowe zachwyty serwisów branżowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Virginia

Virginia