Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2016, 11:13

Otwarta beta Mortal Kombat XL na PC

Za pośrednictwem platformy Steam można pobrać kopię Mortal Kombat XL w wersji beta. Czasu nie ma jednak wiele, ponieważ otwarte testy gry potrwają tylko do poniedziałku.

Dosłownie kilka dni temu informowaliśmy, że Mortal Kombat XL – z półrocznym opóźnieniem – będzie dostępny również na PC. Dzisiaj z całą pewnością możemy potwierdzić tamtą informację; co więcej, zaistniała teraz możliwość wzięcia udziału w otwartej becie tej gry, za pośrednictwem platformy Steam. Testy kończą się w poniedziałek o 19:00.

Otwarta beta Mortal Kombat XL na PC - ilustracja #1

Mortal Kombat XL ukazało się w marcu 2016 roku na Xboksa One i PlayStation 4 jako rozszerzona wersja Mortal Kombat X. MKXL w dniu premiery na konsolach zawierało wszystkie DLC jakie ukazały się do MKX, więc należy się spodziewać, że podobnie wersja PC da graczom możliwość zapoznania się z rozszerzeniami, którymi konsolowcy pewnie zdążyli się już znudzić: dodatkowymi skórkami dla istniejących postaci oraz kilkoma całkowicie nowymi wojownikami, jak Ksenomorf z Obcego, czy Leatherface z Teksańskiej Masakry.

Kolejną ciekawą nowością zawartą w rozszerzonej edycji XL jest przebudowany kod sieciowy. Moduł online w Mortal Kombat XL używa oprogramowania pośredniczącego GGPO, które znacznie redukuje pingi, symulując zachowanie gracza w każdej następnej klatce i korygując swoje założenia w razie konieczności.

Nie wiadomo jeszcze kiedy będzie miała miejsce oficjalna premiera nowej edycji Mortal Kombat na PC oraz jak będzie wyglądała kwestia jej dystrybucji, ale z pewnością nikt nie obraziłby się na wydawcę, firmę Warner Bros., jeśli MKXL na PC byłby po prostu darmową aktualizacją dla posiadaczy wersji X. Na razie warto sprawdzić, jak gra ma się w fazie beta, bowiem z pewnością rzuci to trochę światła na kwestię daty premiery.