Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 11:05

Mortal Kombat XL jednak trafi na PC

Zimą tego roku fani Mortal Kombat grający na komputerach osobistych mogli poczuć się mocno rozczarowani rezygnacją firmy Warner Bros. ze wsparcia najnowszej części dla PC. Okazuje się jednak, że NetherRealm chce się z PC-towcami przeprosić.

Z dwóch zestawów DLC, które dotychczas rozszerzyły grę Mortal Kombat X, tylko jeden trafił na PC. Kombat Pack 2, wraz z reedycją gry zawierającą wszystkie DLC, czyli Mortal Kombat XL, wydano już tylko na konsole ósmej generacji.

Mortal Kombat XL jednak trafi na PC - ilustracja #1

Okazuje się jednak, że teraz firma Warner Bros. zreflektowała się, i Mortal Kombat XL ukaże się również na PC. Ed Boon, dyrektor kreatywny NetherRealm Studios, czyli producenta gry, zamieścił na swoim Twitterze post, zawierający następujący skrót: MKXLPC.

Można się tylko domyślać, że petycja o przywrócenie wsparcia dla komputerów, podpisana już przez ponad 11 tys. osób, miała z tym coś wspólnego, chociaż np. serwis PC Invasion sugeruje, że jest to PR ze strony Warner Bros., mający na celu osłodzenie relacji z posiadaczami blaszaków przed potencjalną premierą Injustice 2 na tej platformie. Data ewentualnej premiery Mortal Kombat XL jest jednak okryta tajemnicą.

Tak czy inaczej, można przywołać stare przysłowie: lepiej późno niż wcale.

Mortal Kombat XL ukazał się w marcu 2016 roku. Edycja jest rozszerzoną wersją Mortal Kombat X, który miał premierę rok wcześniej, i zawiera wszystkie DLC dla tej gry. Mortal Kombat XL został wydany tylko na Xboksa i PlayStation 4.

W skład opublikowanych DLC wchodzi osiem postaci, w tym Predator i Ksenomorf z serii Obcy, Letherface z Teksańskiej Masakry, czy Jason Voorhees z Piątku 13-go. Do tego dochodzi kilkanaście skórek i klasycznych strojów dla znanych wojowników.