Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 11:35

autor: moir

Mural World of Warcraft na Tajwanie, Pokemon GO bije rekordy Guinnessa – Wieści MMO (23/08/2016)

Dzisiaj piszemy o rekordach, jakie pobiło Pokemon GO, dodatku Storm King's Thunder do Neverwinter, dużych aktualizacjach gier Black Desert (Awakening), Blade & Soul (Desolate Tomb) i TERA oraz o dacie premiery Warhammer 40,000: Eternal Crusade.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najnowszym aktualizacjom i rozszerzeniom Black Desert, Blade & Soul i Neverwinter. Sprawdzamy także najnowsze doniesienia z Korei w sprawie TERA oraz wyczekujemy premiery Warhammer 40K: Eternal Crusade.

SZYBKIE WIEŚCI

Mural World of Warcraft na Tajwanie, Pokemon GO bije rekordy Guinnessa – Wieści MMO (23/08/2016) - ilustracja #1

World of Warcraft: Legion

Sześć dni zajęło tajwańskiemu artyście stworzenie reklamowego murala z podobizną Illidana z World of Warcraft. Graffiti promujące premierę najnowszego dodatku trafiło na jedno z lokalnych blokowisk. Materiał filmowy z całego przedsięwzięcia dostępny jest tu.

Pokemon GO

Pokemony biją kolejne rekordy, tym razem Guinnessa.

  1. Największy dochód w historii gier mobilnych w pierwszym miesiącu od premiery (206,5 miliona dolarów)
  2. Najwięcej pobrań gry w historii gier mobilnych w pierwszym miesiącu od premiery (130 milionów)
  3. Zdobycie rekordowej ilości pobrań jednocześnie w wielu krajach na świecie (70 krajów)
  4. Przyniesienie rekordowego dochodu jednocześnie w wielu krajach na świecie (55 krajów)
  5. Najszybsze zarobienie 100 milionów dolarów przez grę mobilną (20 dni od premiery)

Black Desert

Dobre wieści dla wszystkich tych, którzy pomimo kolejnych fal krytyki wciąż trwają przy Black Desert. Już 31 sierpnia Kakao Games odda w ręce graczy pierwszą aktualizację z cyklu Awakening. Debiutancką profesją stanie się Warrior, zaś kolejne klasy będą dołączać do niego co tydzień lub dwa. Awakening to specjalna forma, dająca naszej postaci dostęp do dodatkowych umiejętności oraz rodzajów broni.

Co zaś tyczy się gorącej w ostatnim czasie kwestii pay-to-win – rzesza niezadowolonych graczy w dalszym ciągu prowadzi krucjatę przeciwko zachodniemu wydawcy Black Desert. Głosy niezadowolenia nie wydają się tracić na sile, mało tego, swoje trzy grosze dorzucili także inni przedstawiciele branży. Twórcy The Elder Scrolls Online, podczas zakończonych dopiero co targów gamescom 2016, wspomnieli podczas swojej konferencji, że nie zamierzają powtórzyć błędów konkurentów z Kakao Games.

Blade & Soul

Już w najbliższą środę, 24 sierpnia, świat Blade & Soul poszerzy się o zawartość aktualizacji Desolate Tomb. Tematem przewodnim rozszerzenia jest tytułowa instancja (dostępna w wersji dla 4 lub 6 graczy), choć nie zabraknie także zmian w systemie PvP oraz mechanice ulepszania ekwipunku. Wisienką na torcie będzie tzw. DPS meter, czyli funkcja pozwalająca na bieżąco śledzić ilość obrażeń zadawanych przez poszczególnych członków drużyny – rzecz przydatna zwłaszcza podczas walki w instancjonowanych podziemiach.

Neverwinter

W minionym tygodniu Neverwinter wzbogaciło się o zawartość 10. już dodatku zatytułowanego Storm King's Thunder. Jubileuszowa aktualizacja przyniosła sporo zmian w balansie klas postaci (do góry nogami wywrócono zwłaszcza Huntera, Guardiana oraz Warlocka). Wprowadzono także trzy zupełnie nowe rejony, wyposażenie oraz jedną instancję. Szczegółowy wykaz zawartości dodatku dostępny jest pod tym adresem.

TERA

Na łamach ostatnich wieści wspominaliśmy o pierwszych doniesieniach dotyczących nadchodzącej aktualizacji TERA, która ma zawierać 30-osobowy rajd. Choć na jej zachodni debiut przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, nasi koreańscy koledzy zmierzą się z olbrzymim smokiem już za kilka tygodni – pozostaje nam czekać aż podzielą się swoimi odczuciami. Poniżej oficjalny zwiastun rozszerzenia.

Warhammer 40K: Eternal Crusade

Na dokładnie 23 września bieżącego roku zaplanowano premierę Warhammer 40K: Eternal Crusade. Produkcja autorstwa studia Behaviour Interactive ma trafić najpierw na PC, później zaś na konsole. Wielbiciele uniwersum mogą zawczasu uzyskać dostęp do gry za pomocą early access, którego cena wynosi odpowiednio 40, 80 lub 120 dolarów w zależności od wybranej opcji. Twórcy szacują, że cena tytułu po premierze wynosić będzie około 60 dolarów.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.