Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 13:39

Zapowiedziano Disgaea 2 PC - ulepszoną konwersję klasycznego taktycznego RPG

Japońskie studio Nippon Ichi Software polubiło pecety. Zespół właśnie zapowiedział Disgaea 2 PC, czyli konwersję klasycznego taktycznego RPG-a z turowym systemem walki, który zadebiutował dekadę temu na PlayStation 2.

Nippon Ichi Software to jedno z kilku japońskich studiów, które ostatnimi czasy zaczęły intensywnie wspierać pecety. W lutym do sprzedaży trafiło Disgaea PC, a pięć miesięcy później ukazała się konwersja Phantom Brave. Zespół musi być zadowolony z wyników obu produkcji, gdyż właśnie zapowiedział kolejny komputerowy projekt zatytułowany Disgaea 2 PC, który będzie ulepszoną wersją drugiej odsłony popularnego cyklu taktycznych RPG-ów. Premiera zaplanowana została na 30 stycznia 2017 roku.

DISGAEA 2 PC W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Nippon Ichi Software
  • Wydawca: NIS America
  • Gatunek: RPG
  • Platforma: PC
  • Data premiery: 30 stycznia 2017 r.

Autorzy zachwalają Disgaea 2 PC jako „definitywną edycję”. Wynika to z tego, że produkcja połączy najlepsze elementy dwóch produkcji – wydanego w 2006 na PlayStation 2 Disgaea 2: Cursed Memories oraz rozszerzonej, ale trochę brzydszej konwersji na konsolę przenośną PlayStation Portable zatytułowanej Disgaea 2: Dark Hero Days.

Ludzie ze studia Nippon Ichi Software nie zamierzają się ograniczać do prostej konwersji. Zamiast tego obiecują, że wydanie pecetowe zaoferuje ulepszony interfejs, pełne wsparcie dla sterowania myszką i klawiaturą oraz trzy dodatkowe postacie (Mark Eclair, Gig oraz Miabel), które do tej pory dostępne były wyłącznie dla graczy w Japonii.

Akcja gry osadzona będzie w krainie znanej jako Veldmine, która powoli przeobraża się w ohydną domenę cieni za sprawą klątwy rzuconej przez łotra imieniem Zenon. Jej moc niszczy również umysły mieszkańców i jedyną osobą, która wydaje się być odporna jest młody wojownik imieniem Adell. To w niego przyjdzie wcielić się graczom i ich obowiązkiem będzie oczywiście uratowanie świata.

Zgodnie z tradycjami serii, zabawa w Disgaea 2 PC skoncentruje się na toczeniu turowych bitew. Gracz będzie mógł zwerbować do swojej drużyny postacie należące do ponad dwustu klas. Produkcja zaoferuje wiele różnych trybów rozgrywki oraz system modyfikowania przedmiotów.

  1. Nippon Ichi Software – oficjalna strona firmy