Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Disgaea 2: Cursed Memories (PS2)

Disgaea 2: Cursed Memories PS2

Disgaea 2 to sequel udanej strategii z elementami RPG, zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Nippon Ichi Software, mające w swym dorobku m.in. Phantom Brave i Hayarigami.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | humorystyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Disgaea 2: Cursed Memories (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

22sierpnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disgaea 2 to sequel udanej strategii z elementami RPG, zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Nippon Ichi Software, mające w swym dorobku m.in. Phantom Brave i Hayarigami.

W spokojnym świecie Veldime ludzie od lat żyli z dala od niebezpieczeństw, rzadko prowadząc walki z nielicznymi potworami. Taka sielanka nie spodobała się lordowi Zenonowi, który rzucił na piękną krainę potężne zaklęcie. W następstwie czaru mieszkańcy Veldime zamienili się w bestie i wyruszyli na łowy, by zniszczyć wszystko, co napotkają na swojej drodze. Jedynym ocalałym człowiekiem pozostał młody Adell, któremu przez przypadek udało się uniknąć klątwy. Bohaterowi nie pozostało nic innego, jak stawić czoła tyranii Zenona oraz przywrócić ład i porządek w królestwie.

Disgaea 2 znacząco różni się od swojej poprzedniczki. Na ten stan rzeczy wpłynęła współpraca twórców gry z rzeszą fanów, którzy udzielili programistom cennych wskazówek. Skutkiem tego jest wiele zmian, wśród których wyróżnić można przebudowaną strukturę walki. Starcia toczą się w systemie turowym, gdzie cały dostępny czas przeznaczamy na poruszanie się po mapie i atakowanie wrogów. Pojawiła się również kontrowersyjna opcja o nazwie Dark Court. Sprawia ona, że w świecie Veldime dobre czyny są potępiane, a grzechy zasługują na nagrody. Musimy zatem podjąć wybór, w jaki sposób zamierzamy przejść przez grę.

Na Adella czeka szereg questów, których wykonanie jest niezbędne, by wypełnić założenia rozgrywki. Prócz zadań głównych pojawiają się także wysoko premiowane misje poboczne, po wykonaniu których bohater zyskuje nowe uzbrojenie (miecze, tarcze, pancerze etc.) i rozwija swoje umiejętności. Nasz wojownik nie jest w swych bojach osamotniony – w razie potrzeby zawsze może rekrutować jednostki, przebywające w założonej przez niego bazie.

Dzieło Nippon Ichi Software prezentuje nietypową oprawę graficzną. Akcję oglądamy bowiem z rzutu izometrycznego, gdzie dwuwymiarowe postacie umieszczone są w uniwersum stylizowanym na 3D. Ponadto twórcom RPG udało się obliczyć, że ukończenie Disgaea 2 zajmie przeciętnemu graczowi około 100 godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Disgaea 2: Cursed Memories

Klasyfikacja PEGI Disgaea 2: Cursed Memories

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Disgaea 2: Cursed Memories

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10
Wieści ze świata (Batman 2, Quantum Theory, Castlevania) 02/02/10

wiadomość2 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy trochę o sprzęcie (w tym o komputerze zbudowanym z konsol) oraz oczywiście grach (między innymi dementując plotki o dacie premiery drugiego Batmana: Arkham Asylum).

Disgaea DS także w Europie
Disgaea DS także w Europie

wiadomość27 września 2008

Kultowa Disgaea, cykl niezwykle udanych strategii turowych w japońskim wydaniu, była do niedawna domeną platform firmy Sony, na które wydano aż trzy jej odsłony. Zmieniło się to w połowie bieżącego roku, kiedy to do sklepów w Japonii i Stanach Zjednoczonych powędrowała specjalna edycja przeznaczona dla Nintendo DS. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że zagrają w nią również mieszkańcy Europy.

Otoczona kultem Disgaea zmierza na Nintendo DS?

wiadomość6 marca 2008

Disgaea, będąca turową strategią z licznymi naleciałościami jRPG, jest otoczona kultem przez licznych posiadaczy konsol PlayStation 2 i PSP. Wiele wskazuje na to, że już niedługo dołączą do nich także użytkownicy przenośnego Nintendo DS, którzy, jeśli wierzyć japońskiej prasie, otrzymają specjalną wersję dzieła firmy Nippon Ichi Software.

Posiadacze konsoli PlayStation 3 dostaną kolejną odsłonę serii Disgaea
Posiadacze konsoli PlayStation 3 dostaną kolejną odsłonę serii Disgaea

wiadomość17 lipca 2007

W pierwszych dniach maja przekazaliśmy Wam pogłoski, że w niedługim czasie powinna pojawić się zapowiedź kolejnej odsłony serii Disgaea dedykowanej posiadaczom konsoli PlayStation 3. Dzisiaj już oficjalnie możemy przedstawić Wam pierwsze obrazki prezentujące grę Makai Senki Disgaea 3.

Kieszonkowa gra z serii Disgaea trafi również do klientów spoza Dalekiego Wschodu
Kieszonkowa gra z serii Disgaea trafi również do klientów spoza Dalekiego Wschodu

wiadomość30 marca 2007

Gdy w sierpniu i wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy na temat gry spod znaku Disgaea dla PlayStation Portable, wiedzieliśmy, że zmierza ona wyłącznie ku klientom dalekowschodnim. Teraz okazało się, iż omawianą pozycję strategiczno-fabularną ujrzą również odbiorcy zachodni za sprawą firmy NIS America.