Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Disgaea 2: Cursed Memories (PS2)
OkładkaDisgaea 2: Cursed Memories (PS2)

Disgaea 2: Cursed Memories PS2

Disgaea 2 to sequel udanej strategii z elementami RPG, zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Nippon Ichi Software, mające w swym dorobku m.in. Phantom Brave i Hayarigami.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | humorystyczne | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disgaea 2: Cursed Memories Premiera PS2

22sierpnia2006

producent: Nippon Ichi Soft. wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Disgaea 2: Cursed Memories

Final Fantasy XII

Grandia III

Wild Arms 4

Disgaea 2 to sequel udanej strategii z elementami RPG, zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Nippon Ichi Software, mające w swym dorobku m.in. Phantom Brave i Hayarigami.

W spokojnym świecie Veldime ludzie od lat żyli z dala od niebezpieczeństw, rzadko prowadząc walki z nielicznymi potworami. Taka sielanka nie spodobała się lordowi Zenonowi, który rzucił na piękną krainę potężne zaklęcie. W następstwie czaru mieszkańcy Veldime zamienili się w bestie i wyruszyli na łowy, by zniszczyć wszystko, co napotkają na swojej drodze. Jedynym ocalałym człowiekiem pozostał młody Adell, któremu przez przypadek udało się uniknąć klątwy. Bohaterowi nie pozostało nic innego, jak stawić czoła tyranii Zenona oraz przywrócić ład i porządek w królestwie.

Disgaea 2 znacząco różni się od swojej poprzedniczki. Na ten stan rzeczy wpłynęła współpraca twórców gry z rzeszą fanów, którzy udzielili programistom cennych wskazówek. Skutkiem tego jest wiele zmian, wśród których wyróżnić można przebudowaną strukturę walki. Starcia toczą się w systemie turowym, gdzie cały dostępny czas przeznaczamy na poruszanie się po mapie i atakowanie wrogów. Pojawiła się również kontrowersyjna opcja o nazwie Dark Court. Sprawia ona, że w świecie Veldime dobre czyny są potępiane, a grzechy zasługują na nagrody. Musimy zatem podjąć wybór, w jaki sposób zamierzamy przejść przez grę.

Na Adella czeka szereg questów, których wykonanie jest niezbędne, by wypełnić założenia rozgrywki. Prócz zadań głównych pojawiają się także wysoko premiowane misje poboczne, po wykonaniu których bohater zyskuje nowe uzbrojenie (miecze, tarcze, pancerze etc.) i rozwija swoje umiejętności. Nasz wojownik nie jest w swych bojach osamotniony – w razie potrzeby zawsze może rekrutować jednostki, przebywające w założonej przez niego bazie.

Dzieło Nippon Ichi Software prezentuje nietypową oprawę graficzną. Akcję oglądamy bowiem z rzutu izometrycznego, gdzie dwuwymiarowe postacie umieszczone są w uniwersum stylizowanym na 3D. Ponadto twórcom RPG udało się obliczyć, że ukończenie Disgaea 2 zajmie przeciętnemu graczowi około 100 godzin.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Disgaea 2: Cursed Memories

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Disgaea 2: Cursed Memories Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB