Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2016, 11:28

autor: moir

Skandalu w Black Desert ciąg dalszy – Wieści MMO (08/08/2016)

Dzisiaj piszemy więcej o skandalu w Black Desert, związanym z wprowadzeniem elementów pay-to-win. Wspominamy także o aktualizacji Marvel Heroes ze skalowaniem poziomów, nadchodzących nowościach w grze TERA oraz o graczu, który zdobył wreszcie 1000. poziom w Tibii.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się kolejnej fali protestów przeciw pay-to-win w Black Desert, omawiamy najnowszą aktualizację Marvel Heroes, a także analizujemy kolejny zwiastun World of Warcraft: Legion. Wspomnimy także o epokowym wydarzeniu z Tibii.

SZYBKIE PLOTKI

Skandalu w Black Desert ciąg dalszy – Wieści MMO (08/08/2016) - ilustracja #1

Są wśród nas gracze TERA? Dobra wiadomość dla Was – w sieci pojawiły się pierwsze konkretniejsze doniesienia w sprawie 30-osobowego rajdu i (podobno) finałowego bossa w świecie Arboreii. Tajemniczy smok ma być nie tylko większy niż wszyscy dotychczasowi przeciwnicy, lecz przede wszystkim znacznie od nich potężniejszy. Jeśli wierzyć niepotwierdzonym pogłoskom, omawiana instancja ma trafić w ręce zachodnich graczy jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Black Desert

Pod koniec lipca wspominaliśmy o niezadowoleniu graczy Black Desert spowodowanym decyzjami zachodniego wydawcy gry, firmy Daum Games (Kakao Corporation). Fala protestów przybrała ostatnio na sile – zawiedzeni użytkownicy organizują nie tylko zbiorowe protesty w świecie gry, oficjalne forum również ugina się pod naporem negatywnych opinii. Gracze zarzucają wydawcy usuwanie niewygodnych opinii i całkowite ignorowanie problemu.

Gwoździem do trumny okazała się przedstawiona w minionym tygodniu wiadomość, zgodnie z którą przedmioty dostępne w ramach mikropłatności będą mogły trafiać na ogólny rynek poprzez sklep aukcyjny. Przedstawiciele Daum / Kakao powołują się na stosowanie podobnych rozwiązań w innych regionach (Azja i Rosja), choć taka argumentacja zdaje się kompletnie nie trafiać do europejskich i północnoamerykańskich nabywców. Pay2Win to najprawdopodobniej najczęściej powtarzana w ostatnim czasie fraza w świecie Black Desert.

Najdociekliwsi dotarli nawet do opublikowanego w styczniu bieżącego roku wywiadu, w którym jeden z przedstawicieli wydawcy wyraźnie oświadczył (2:10), że decydując się na model buy-to-play chcą uniknąć problemów związanych z mikropłatnościami i związanym z nimi pay-to-win.

Skandalu w Black Desert ciąg dalszy – Wieści MMO (08/08/2016) - ilustracja #2

A jaka jest Wasza opinia? Czy gracie jeszcze w Black Desert, czy rzeczywiście problem jest tak wielki jak przedstawiają go niezadowoleni i zawiedzeni gracze? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Marvel Heroes

W minionym tygodniu Marvel Heroes doczekało się kolejnej sporej aktualizacji. Tym razem twórcy gry, studio Gazillon Entertaiment, obrało sobie za punkt honoru umożliwienie wspólnej zabawy wszystkim graczom, niezależnie od posiadanych przezeń poziomów doświadczenia. Wszystko za sprawą nowego systemu dynamicznego skalowania, dzięki któremu przeciwnicy znajdujący się na danym obszarze zostaną automatycznie dostosowani do poziomu naszego bohatera – przykładowo 30-poziomowa postać walcząca z 15-poziomowymi wrogami będzie otrzymywać od nich odpowiednio zwiększone obrażenia oraz zdobywać lepsze łupy.

Nie obeszło się jednak bez błędów. Gracze narzekają, że osiągnięcie maksymalnego poziomu jest obecnie, przy odpowiednim przygotowaniu, zbyt łatwe i wynosi jedynie ok. 20 minut (od zera!). Najprawdopodobniej wkrótce doczekamy się stosownej łatki.

Pełen wykaz zawartości najnowszej aktualizacji dostępny jest pod tym adresem.

World of Warcraft: Legion

W sieci pojawił się kolejny zwiastun najnowszego dodatku do sztandarowej produkcji Blizzard Entertainment. Wideo zatytułowane Extended Preview prezentuje praktycznie wszystkie elementy, które ma do zaoferowania debiutujący 30 sierpnia Legion. Zachęcamy do zapoznania się z wspomnianym materiałem poniżej.

Tibia

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami z połowy lipca – Brazylijczyk Kharsek osiągnął już magiczny 999. poziom doświadczenia (i poszedł nawet krok dalej zdobywając 1000. poziom). Heroiczne osiągnięcie zajęło mu nieco ponad 9 lat – wytrwałość i systematyczność godna podziwu.

Pamiętacie zapewne o tajemniczej bramce przeznaczonej dla graczy o 999. poziomie doświadczenia, którą Kharsek miał przekroczyć jako pierwszy w historii? Brazylijczyk nie zdradził dotąd co znalazł po drugiej stronie i czy w ogóle to zrobił, w sieci pojawiło się mnóstwo teorii na ten temat, choć żadna nie ma pewnego źródła. Jedyną podpowiedź stanowi komentarz umieszczony na profilu gracza – skopiowaną wiadomość systemową, która informuje o znalezieniu bardzo ciężkiego plecaka (podobno zawierającego wszystkie dostępne w Tibii przedmioty).

Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie oczekiwać, aż Kharsek zdecyduje podzielić się ze wszystkimi ową tajemnicą – oby jak najszybciej.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.