Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 sierpnia 2016, 18:45

autor: Ender

Tom Clancy's The Division – oficjalna zapowiedź adaptacji filmowej

Firma Ubisoft oficjalnie potwierdziła, że pracuje nad filmową adaptacją gry Tom Clancy's The Division. Obraz zatytułowany po prostu The Division trafi na ekrany kin w jeszcze niesprecyzowanym czasie. Główne role zostały powierzone Jessice Chastain oraz Jake'owi Gyllenhaalowi.

Ubisoft idzie za ciosem zapowiadając kolejną filmowa adaptację jednego ze swoich przebojów, którym jest wydana w tym roku gra Tom Clancy's The Division. Informacja ta nie jest jednak żadnym zaskoczeniem, bowiem nieoficjalne wieści i plotki na temat filmu krążyły po sieci od przeszło dwóch miesięcy. Film zatytułowany zostanie The Division i trafi do kin w jeszcze nieustalonym czasie. Na razie nie mamy żadnych informacji o scenarzystach ani reżyserze obrazu, wiemy natomiast, że w głównych rolach wystąpi dwójka amerykańskich aktorów, których nazwiska przytaczały w ostatnich tygodniach różne serwisy branżowe. Mowa to o Jessice Chastain, znanej z filmów, takich jak Marsjanin, Interstellar, Wróg numer jeden oraz Służące, a także o Jake'u Gyllenhaalu, którego mogliśmy zobaczyć między innymi w Donnie Darko, Labiryncie, Nocnym strzelecu, a także w Księciu Persji: Piaskach czasu na podstawie innej produkcji Ubisoftu. Podobnie jak w grze, akcja The Division rozgrywać będzie się w opustoszałym Nowym Jorku, w którym wybuchła pandemia śmiercionośnego wirusa.

Za produkcję filmu dopowiada powołana przez Francuzów firma Ubisoft Motion Picture. Poza nadchodzącą adaptacją Assassin's Creed, która pojawi się na srebrnym ekranie w grudniu tego roku, planuje ona kolejne obrazy kinowe, oparte na markach Splinter Cell, Ghost Recon, Watch Dogs, oraz Rabbids. Podobnie jak The Division, znajdują się one w fazie pre-produkcji i to czy ostatecznie powstaną będzie zapewne w dużej mierze zależeć od komercyjnego i frekwencyjnego sukcesu Assassin's Creed.

Jessica Chastain oraz Jake Gyllenhaal wcielą się w głównych bohaterów The Division - Tom Clancy's The Division – oficjalna zapowiedź adaptacji filmowej - wiadomość - 2016-08-02
Jessica Chastain oraz Jake Gyllenhaal wcielą się w głównych bohaterów The Division
  1. Oficjalna strona Ubisoft