Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2016, 14:20

Tom Clancy’s The Division wystartuje tylko z Manhattanem jako miejscem akcji

Twórcy Tom Clancy’s The Division poinformowali, że teren dostępny w grze ograniczony zostanie do Manhattanu. Widoczne w pierwszych zwiastunach inne rejony Nowego Jorku najprawdopodobniej pojawią się dopiero w dodatkach DLC.

Gra trafi do sprzedaży w marcu. - Tom Clancy’s The Division wystartuje tylko z Manhattanem jako miejscem akcji - wiadomość - 2016-01-17
Gra trafi do sprzedaży w marcu.

W ostatnich tygodniach czytelnicy wypatrujący z niecierpliwością strzelanki Tom Clancy’s The Division nie mieli raczej powodów do narzekania. Do premiery pozostały niecałe dwa miesiące, więc wydawca, czyli firma Ubisoft, robi co może, aby podkręcić zainteresowanie tym projektem. Dzięki temu kilka dni temu obejrzeliśmy nowy zwiastun fabularny oraz poznaliśmy datę premiery beta testów, a wczoraj otrzymaliśmy zatrzęsienie nowych zapisów rozgrywki, nagranych w trakcie zorganizowanej niedawno prezentacji. Natomiast teraz otrzymaliśmy mapę terenów, które przyjdzie nam eksplorować podczas zabawy. Wynika z niej, że świat gry swoim terenem obejmie wyłącznie Manhattan, co zostało potwierdzone przez dyrektora kreatywnego Magnusa Jansena w wywiadzie dla serwisu Examiner.

Tym samym osoby, które miały nadzieję zwiedzić także np. Bronx, Queens czy Brooklyn, będą musiały obyć się smakiem. Jest to o tyle zaskakujące, że pierwsze zwiastuny pokazywały niektóre z tych niedostępnych dzielnic. Autorzy podkreślają jednak, że teren ograniczony będzie do Manhattanu wyłącznie w dniu premiery. Sugeruje to, że nowe lokacje pojawią się potem w aktualizacjach i dodatkach DLC.

Źródło: The Division Zone - Tom Clancy’s The Division wystartuje tylko z Manhattanem jako miejscem akcji - wiadomość - 2016-01-17
Źródło: The Division Zone
Źródło: Open World Games - Tom Clancy’s The Division wystartuje tylko z Manhattanem jako miejscem akcji - wiadomość - 2016-01-17
Źródło: Open World Games

Na początek Manhattan powinien wystarczyć większości graczy, gdyż deweloperzy odtworzyli go w skali 1:1. Udostępnione terytorium będzie więc sporych rozmiarów, a wrażenie to dodatkowo wzmocni fakt, że w grze zabraknie pojazdów, więc podróżowanie piechotą będzie jedyną metodą eksplorowania mapy.

Manhattan w grze podzielony zostanie na kilka sekcji i w każdej z nich zlokalizowana będzie bezpieczna kryjówka, którą odblokujemy w trakcie misji. Jednocześnie aż jedna trzecia całej mapy zajęta zostanie przez tzw. Mroczną Strefę, czyli rejon o najwyższym poziomie skażenia, a przebywający na tym terenie przeciwnicy mają być wyraźnie bardziej niebezpieczni niż standardowi wrogowie.

Przypomnijmy, że Tom Clancy’s The Division zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 8 marca tego roku. Natomiast beta testy ruszą 28 stycznia na Xboksie One i dzień później na pozostałych dwóch platformach sprzętowych.

  1. Graliśmy w Tom Clancy's The Division - my, zrujnowany Nowy Jork i horda bandytów
  2. Tom Clancy’s The Division – oficjalna strona gry