Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 stycznia 2016, 12:17

Star Trek Timelines – premiera obiecującej strategii w realiach kultowej marki sci-fi

Do dystrybucji w App Store i Google Play trafiła strategia kosmiczna Star Trek Timelines, która pozwala zgromadzić załogę złożoną z bohaterów wszystkich kinowych i telewizyjnych odsłon marki.

Ostatnie lata to okres prawdziwego wysypu gier mobilnych osadzonych w realiach Gwiezdnych wojen. Rzadko za to widywaliśmy produkcje korzystające z drugiej najpopularniejszej marki science-fiction, czyli Star Treka, a ta garstka produkcji, która się ukazała, pozostawiała sporo do życzenia. Ten niefortunny stan rzeczy zmienić chcą teraz pracownicy znanego z Game of Thrones Ascent studia Disruptor Bream, którzy właśnie wypuścili mobilną strategię Star Trek Timelines.

  1. Star Trek Timelines w App Store
  2. Star Trek Timelines w Google Play

Gra dostępna jest wyłącznie na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Na markę Star Trek składa się kilka różnych okresów historycznych, a do tego dochodzi także niedawny restart kinowy serii. Autorzy postanowili nie ograniczać się do krótkiego wycinka cyklu – opracowana przez nich fabuła obraca się wokół anomalii powodujących przenikanie się alternatywnych rzeczywistości oraz linii czasowych. Dzięki temu w grze mamy okazję spotkać postacie ze wszystkich filmów i seriali telewizyjnych.

Podczas zabawy gracz wciela się w kapitana statku kosmicznego, który podróżuje po galaktyce, odkrywa nowe planety i wypełnia ważne misje. Rozgrywka w dużej części obraca się wokół kompletowania załogi, w skład której wchodzą dobrze znane z kin i telewizorów postacie. Każda z nich posiada własną biografię oraz unikalne statystyki, które możemy oczywiście rozwijać. Star Trek Timelines oferuje również potężny wybór statków kosmicznych o różnych przeznaczeniach i zaletach oraz wadach. Za ich pomocą gracze mogą eksplorować kosmos oraz toczyć potyczki ukazywane w pełnym trójwymiarze. Te jednostki również  da się modyfikować i ulepszać.

Wszystko to rozgrywa się w rozległej galaktyce, wypełnionej różnorodnymi frakcjami i rasami. Całe to uniwersum żyje własnym życiem i jednocześnie dynamicznie reaguje na poczynania gracza. Warto dodać, że autorzy pozostali wierni przesłaniu marki i wiele zadań da się rozwiązać pokojowo.