Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2016, 16:33

Zapowiedziano The Final Station – survivalową grę akcji o podróżowaniu pociągiem przez świat zniszczony epidemią zombie

Firma tinyBuild zapowiedziała projekt The Final Station. Będzie to survivalowa gra akcji wzbogacona elementami strategicznymi, w której za pomocą pociągu będziemy podróżowali przez świat zniszczony epidemią zombie.

Obecnie gry z zombiakami są wszędzie i wiele osób zaczyna już powoli nużyć ta tematyka. Wciąż jednak da się zrobić z nią coś świeżego. Najnowszym tego przykładem jest zapowiedziany właśnie projekt Final Station. W tej survivalowej hybrydzie strategii i gry akcji będziemy bowiem podróżowali pociągiem przez postapokaliptyczne ruiny ludzkiej cywilizacji. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a jej premiera ma nastąpić latem tego roku. Za tytuł odpowiada dwuosobowy zespół, w skład którego wchodzą Oleg Sergeyev i Andrey Rumak. Natomiast wydawcą jest firma tinyBuild.

Akcja gry rozpocznie się w jakiś czas po tym, jak wybuch epidemii zombie doprowadził do zagłady większości ludzkości. Ocalała jedynie garstka i w jednego z takich szczęśliwców przyjdzie nam się wcielić. Będzie on zresztą w znacznie lepszej sytuacji niż większość podobnych mu osób, gdyż uda mu się zdobyć własny pociąg, który posłuży mu do podróży przez świat.

Autorzy otwarcie przyznają, że głównym źródłem inspiracji było dla nich polskie This War of Mine. Wizualnie Final Station przypominać ma dwuwymiarowe platformówki. Podczas zabawy gracz będzie mógł przechadzać się po pędzącym naprzód pociągu, zarządzać zapasami i dokonywać ciężkich decyzji moralnych. Produkcja położy nacisk na elementy survivalowe, więc zasobów zawsze będzie miało, a każdy błąd nieść ma ryzyko śmierci.

Co pewien czas pociąg dotrze do stacji i wtedy gra w pełni przeobrazi się w platformówkę. Będziemy mogli opuścić pociąg i udać się eksplorować sporych rozmiarów mapy w poszukiwaniu surowców, zapasów oraz przedmiotów. Podczas takich wypraw napotkamy oczywiście hordy zombiaków i często nie obędzie się bez walki.

Ponadto w trakcie zabawy regularnie spotykać będziemy także innych ocalałych. Gracz otrzyma możliwość zabrania ich ze sobą na pokład pociągu. Te akty miłosierdzia czasem przyniosą nam konkretne korzyści, a innym razem sprowadzą nam na głowę poważne kłopoty.

  1. Final Station – oficjalna strona gry