Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2016, 16:30

Wieści ze świata (Metal Gear Solid V, The Final Station, Yakuza Zero, Origin) 28/7/2016

Dziś piszemy o możliwym szykowaniu Metal Gear Solid V: Definitive Edition, datach premiery gier The Final Station i Yakuza Zero (w tym drugim wypadku chodzi o debiut na Zachodzie) oraz o nowym wyglądzie klienta Origin. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nadchodzi Metal Gear Solid V: Definitive Edition?

Serwis Eurogamer zauważył w dwóch sklepach – japońskim Amazonie i niemieckim NetGames – karty produktu o nazwie Metal Gear Solid 5 Definitive Edition (na tę chwilę działa jeszcze tylko odnośnik do drugiego z podanych źródeł). Konami nie skomentowało tych rewelacji i nie wiemy, co „Ostateczna edycja” miałaby zawierać, ale można spekulować, że w pakiecie otrzymalibyśmy gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i Metal Gear Solid V: Ground Zeroes wraz ze wszystkimi małymi dodatkami wypuszczonymi do pierwszej z wymienionych. Ponadto na karcie w sklepie NetGames widnieje data premiery – 30 października – ale to może być tylko orientacyjny termin.

The Final Station – kolejowy survival wyjdzie 30 sierpnia

Firma tinyBuild Games podała w imieniu niezależnych deweloperów Olega Sergeyeva i Andreya Rumaka datę premiery gry The Final Station. Ten nietypowy survival w świecie po apokalipsie zombie, w którym gracz przemieszcza się pociągiem od stacji do stacji, zadebiutuje 30 sierpnia, jednocześnie na PC, PS4 i XOne w dystrybucji cyfrowej.

Yakuza Zero wyjdzie na Zachodzie 24 stycznia 2017 r.

Firma SEGA podała datę zachodniej premiery gry Yakuza Zero. Kolejna (prequelowa) odsłona serii trzecioosobowych gier akcji, którą można określić mianem „japońskiego GTA”, zadebiutuje w Europie i Ameryce Północnej 24 stycznia 2017 roku. Podany termin dotyczy wyłącznie wersji na PlayStation 4 (wydanie na PS3 pozostanie dostępne tylko w Azji).

Electronic Arts szykuje nowy wygląd klienta Origin

Jeden z użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF zauważył, że firma Electronic Arts szykuje się do wdrożenia nowego wyglądu klienta Origin na PC. Jak widać na poniższych zrzutach ekranu, aplikacja zmieni się nie do poznania, stając się przypuszczalnie bardziej przejrzysta, estetyczna i funkcjonalna. Jeśli chcecie wypróbować odświeżony Origin, otwórzcie „Ustawienia aplikacji” w programie (w rozwijanym menu „Origin”), a następnie zapiszcie się do beta-testów, zaznaczając opcję „Aktualizuj do wersji beta, jeśli jest dostępna” w zakładce „Ogólne” (na samym dole).

Źródło: NeoGAF (użytkownik SmartWaffles)

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej