Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPC
Okładka Haimrik (PS4)

Haimrik

Oryginalna hybryda gry przygodowej i platformówki, opracowana przez niezależne studio Below the Game. Gracz trafia do fantastycznego świata, który przemierza w skórze tytułowego bohatera – młodego skryby imieniem Haimrik.

Akcji | platformówki | indie | 2.5D | przygodowe gry akcji | słowne

Okładka Haimrik (PS4)

data premiery gry:

19cze2018

PC PS4 XONE

Haimrik to humorystyczna i niezwykle oryginalna gra przygodowo-platformowa, łącząca klasyczne mechanizmy gatunku z elementami interaktywnej gry słownej. Dostępna na platformie PC, PS4 i XONE produkcja jest efektem współpracy rosyjskiej firmy wydawniczej 1C Company z niezależnym, kolumbijskim studiem Below the Game, mającym na swoim koncie podobną w swych założeniach grę mobilną Story Warriors: Fairy Tales.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas do pełnego wojowników, czarnoksiężników i smoków świata, łączącego elementy średniowiecza z nurtem fantasy. W grze wcielamy się w postać tytułowego Haimrika, młodego skryby, którego życie ulega całkowitej przemianie z powodu jednej księgi. Za jej to właśnie sprawą, niemający zbyt wielkiego doświadczenia w walce protagonista będzie musiał stawić czoła złemu królowi oraz jego elitarnym generałom, znanym jako Słowni Wojownicy. Na szczęście, podczas swej przygody Haimrik będzie mógł liczyć na swe umiejętności władania słowem, a także pomoc wiecznie głodnej lwicy imieniem Masamba, która, choć chroni naszego bohatera, wciąż nie może oprzeć się pokusie jego pożarcia.

Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w grze Haimrik bazują na mechanizmach klasycznych gier platformowych. Podczas zabawy przemierzamy kolejne lokacje, rozwiązując proste zagadki logiczne i walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Całość uzupełniona została jednak niezwykle oryginalnymi elementami gier słownych. W trakcie podróży Haimrik napotyka na swej drodze głazy z wypisanymi nań słowami, a kluczem do pokonania przeciwnika lub rozwiązania danej zagadki jest najczęściej nastąpienie na głaz z odpowiednim słowem. Przykładowo, kiedy na naszej drodze pojawiają się zamknięte drzwi, Haimrik musi odnaleźć i nadepnąć kamień z napisem „klucz”. Jeśli zaś na ekranie pojawi się ogień, przystanięcie na słowie „woda” może pomóc Haimrikowi w ominięciu pułapki.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, PS4 i XONE gra Haimrik odznacza się nie tylko nietypową mechaniką rozgrywki, ale także niezwykle oryginalną oprawą graficzną. Produkcja cechuje się bowiem monochromatyczną grafiką wzbogaconą efektem sepii i ubarwianą intensywną czerwienią za każdym razem, kiedy jesteśmy świadkami kolejnej wymyślnej sceny śmierci naszego bohatera. Całość przesycona jest również sporą dawką czarnego humoru oraz dużą dozą brutalności, przedstawionej jednak w nieco kreskówkowym wydaniu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Haimrik

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Haimrik

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB Intel HD 4000 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
PC
PS4
XONE