Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPS4PCANDPSVWiiU
Okładka Funk of Titans (PS4)

Funk of Titans

Reprezentant gatunku endless runner. Gracz trafia do alternatywnej wersji starożytnej Grecji, by jako Perseusz stawić czoła Tytanom rapu, popu oraz rocka, którzy odwracają uwagę ludności od ulubionych rytmów czarnoskórego Zeusa – władcy funku.

Zręcznościowe | platformówki | humorystyczne | 2.5D | mitologia grecka | auto-runner

Okładka Funk of Titans (PS4)

data premiery gry:

9sty2015

XONE

14maj2015

WiiU

30cze2015

AND

25lip2015

PC

21cze2016

PS4 PSV

Funk of Titans na platformie WiiU, AND itd. to prosta gra platformowa typu endless runner, popularnego zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Produkcję stworzyło niezależne kilkuosobowe studio A Crowd of Monsters, znane przede wszystkim dzięki epizodycznej przygodówce Blues and Bullets, przenoszącej graczy do lat 40. XX wieku. Funk of Titans ukazało się w pierwszej kolejności na platformach mobilnych, a port tytułu na komputerach PC oraz konsolach nie różni się znacząco od oryginału.

Fabuła

Akcja Funk of Titans rozgrywa się w alternatywnej wersji starożytnej Grecji, w której czarnoskóry Zeus, władca funku, staje przeciwko potężnym muzycznym Tytanom rapu, popu i rocka, odwracających uwagę zwykłych ludzi od jego ulubionych rytmów. Do walki z zagrożeniem wystawia Perseusza, swojego niezbyt rozgarniętego, ale niezwykle silnego syna, w którego wcielają się w gracze.

Mechanika

Gra jest nieskomplikowaną platformówką wykonaną w technice 2.5D, korzystającą z formuły produkcji endless runner. Gracze nie kontrolują więc kierunku ruchu lub szybkości biegu głównego bohatera. Ich jedynym zadaniem jest reagowanie na pojawiające się na drodze przeszkody. Sterowanie ogranicza się do użycia dwóch przycisków, odpowiadających za skok i atak. W sumie twórcy przygotowali czterdzieści poziomów, przedstawiających lokacje opanowane przez konkurujące z funkiem gatunki muzyczne. Co pewien czas Perseusz przenosi się w nagrodę do bonusowych leveli, zrealizowanych w formie podobnej do tej z popularnej gry Jetpack Joyride.

Kwestie techniczne

Kreskówkowa i trójwymiarowa oprawa audiowizualna Funk of Titans nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas podobne gry z gatunku. Tytuł wyróżniają co najwyżej humorystyczne i w pełni udźwiękowione dialogi bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Funk of Titans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Funk of Titans

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.80 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP(SP2)/Vista7/8

PC
XONE
WiiU
PS4
PSV
AND