Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4
Okładka Blues And Bullets (PC)

Blues And Bullets

Utrzymana w stylistyce noir hybryda gry akcji oraz przygodówki, za której stworzenie odpowiada zespół A Crowd of Monsters.

Przygodowe | TPP | noir | detektywistyczne | alternatywna historia | epizodyczne | przygodowe gry akcji | lata 40. i 50. XX wieku

Okładka Blues And Bullets (PC)

data premiery gry:

23lip2015

PC

28sie2015

XONE

20kwi2016

PS4

Blues And Bullets to epizodyczna produkcja na platformę PC, PS4 i XONE, łącząca w sobie elementy gier akcji oraz przygodówek, utrzymana w stylistyce filmów noir. Jej twórcami jest zespół A Crowd of Monsters – deweloper odpowiedzialny za Sugar Kid na urządzenia oparte na systemie iOS oraz Funk of Titans, chłodno przyjętą platformówkę na Xboksa One.

W Blues And Bullets wcielamy się w Pattona – zmagającego się z demonami przeszłości byłego detektywa, który poprzez swoje działania naraża się wpływowym gangsterom, sprawującym realną władzę w mrocznym, zdeprawowanym mieście Santa Esperanza. Bohater musi przeciwstawić się fali przestępczości i rozwiązać zagadkę serii brutalnych morderstw, nie tylko poprzez przesłuchiwanie świadków oraz rozmowy z kluczowymi postaciami, ale i segmenty po brzegi wypełnione akcją, w tym chociażby szybkie i intensywne strzelaniny.

Bardzo duży nacisk został położony na podejmowanie ważnych w kontekście całej historii decyzji. W zależności od naszych wyborów fabuła dynamicznie się zmienia, dając graczowi wrażenie, że to właśnie jego działania doprowadziły do pewnych konsekwencji.

Charakterystyczną cechą Blues and Bullets jest oprawa graficzna, utrzymana w czarno-białych barwach. Buduje to uczucie bycia w filmie noir, z kolei kolorowe elementy – takie jak usta femme fatale czy krew przeciwników – budzą skojarzenia z takimi kinowymi hitami jak dwie części Sin City. Szczególnie dopracowany jest projekt miasta, które jest wypełnione detalami i ciekawymi lokacjami. Poza tym służy ono także jako środek przekazywania historii, ponieważ w Blues And Bullets wiele ważnych informacji pojawia się jako elementy otoczenia. Studio A Crowd of Monsters podczas produkcji posłużyło się techniką motion-capture.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Blues And Bullets

Klasyfikacja PEGI Blues And Bullets

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blues And Bullets

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7

Xbox One otrzyma przeszło 30 gier niezależnych, w tym Tacoma od twórców Gone Home
Xbox One otrzyma przeszło 30 gier niezależnych, w tym Tacoma od twórców Gone Home

wiadomość15 czerwca 2015

Oprócz wielu dużych produkcji, Xbox One doczeka się w najbliższych miesiącach także ponad trzydziestu gier niezależnych, wśród których znajdzie się Tacoma od twórców Gone Home.

XONE
PC
PS4