Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3PCPSVPS4WiiU
Okładka Runner2: Future Legend of Rhythm Alien (X360)

Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

Kontynuacja gry BIT.TRIP RUNNER stworzonej przez studio Gaijin Games. Pokonujemy kolejne poziomy poruszając się w prawą stronę. Unikamy przeszkód i zbieramy porozrzucane bonusy. Tempo rozgrywce nadaje ścieżka muzyczna, na którą składają się elektroniczne utwory.

Zręcznościowe | platformówki | indie | 2.5D

Okładka Runner2: Future Legend of Rhythm Alien (X360)

data premiery gry:

26lut2013

WiiU PC

27lut2013

X360

5mar2013

PS3

17gru2013

PSV

24lut2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra Runner2: Future Legend of Rhythm Alien na X360, PC itd. to kolejna produkcja studia Gaijin osadzona w uniwersum BIT.TRIP. Stanowi ona kontynuację platformówki RUNNER, w której wcielaliśmy się w postać nazwaną CommanderVideo. Tym razem możemy dokonać wyboru spośród większej liczby bohaterów. Niezależnie od podjętej decyzji staramy się pokrzyżować plany Timbletota. Jego celem jest zniszczenie wszystkich istniejących światów. Aby tego uniknąć musimy pokonać szereg poziomów wymagających ogromnej zręczności i refleksu.

Podobnie jak w BIT.TRIP RUNNER, w Runner2: Future Legend of Rhythm Alien CommanderVideo automatycznie biegnie w prawą stronę ekranu, a naszym zadaniem jest omijanie pojawiających się przeszkód. Tak jak we wszystkich grach z serii BIT.TRIP, podkład audio ma znaczący wpływ na przebieg akcji. To on nadaje rytm całej zabawie i wpływa na poziom trudności rozgrywki. Gdy tylko muzyka zaczyna nabierać tempa, automatycznie możemy spodziewać się większej ilości przeszkód, przy jednoczesnym zwiększeniu szybkości głównego bohatera. W drugiej części dodano ponad 10 nowych umiejętności, aby ułatwić zadanie i urozmaicić zabawę.

Gracz ma do wyboru kilka poziomów trudności, co pozwala na dostosowanie gry do własnych możliwości. Co jakiś czas pojawiają się również punkty kontrolne, dzięki czemu w przypadku porażki nie trzeba powtarzać całego etapu. Wraz z postępem odblokowujemy osiągnięcia oraz unikatowe stroje dla postaci.

Gra Runner 2 zachowała w znacznej mierze charakterystyczną dla serii BIT.TRIP oprawę graficzną przywodzącą na myśl stare produkcje z automatów. Część obiektów zbudowano z niewielkiej liczby pikseli, choć pojawiły się również bardziej dopracowane elementy, takiej jak np. drzewa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

Klasyfikacja PEGI Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Arcade
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 850 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8

3 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Cheiz

DwaCztery

Gorn221

ostatnio oglądali:

Artur1707

Stranger.

X360
PS3
WiiU
PC
PSV
PS4