Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka The Misadventures of P.B. Winterbottom (PC)

The Misadventures of P.B. Winterbottom

Zabawna platformówka o zwariowanym złodzieju ciast, który potrafi manipulować czasem. Produkcja została zrealizowana w konwencji filmu niemego.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka The Misadventures of P.B. Winterbottom (PC)

data premiery gry:

17lut2010

X360

20kwi2010

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Misadventures of P.B. Winterbottom to szalona platformówka przypominająca w założeniach słynną grę Braid, w której główny bohater również potrafił manipulować czasem. Produkcję przygotowało studio The Odd Gentlemen założone pod koniec 2008 roku przez dwóch deweloperów - Matta Korbę i Paula Bellezza.

Gra opowiada o przygodach tytułowego P.B. Winterbottoma, który jest notorycznym złodziejem ciast i innych smakołyków. W pogoni za dziwnie wyglądającym przysmakiem bohater wpada do tajemniczego portalu i wskutek tego wydarzenia zyskuje niezwykłe umiejętności. Od tej chwili gracz może wykorzystywać przeszłe i przyszłe wcielenia Winterbottoma, ułatwiające w znacznym stopniu rozwiązywanie licznych zagadek ukrytych na poszczególnych poziomach.

Produkcja jest dość nietypową platformówką wzbogaconą o kilka całkiem oryginalnych pomysłów. Na pierwszym planie jest wspomniane manipulowanie czasem, znane z wielu innych tytułów (Braid, Ratchet & Clank Future: A Crack in Time). Gracz może tworzyć i nagrywać kopie bohatera gry z przeszłości oraz przyszłości, aby współpracować z nimi w pokonywaniu kolejnych przeszkód stojących na drodze prowadzącej do przepysznych ciast.

Grając w pojedynkę gracz otrzymuje nieskończoną ilość towarzyszy, którzy pomogą z każdą zagadką. Dzięki opracowanej mechanice sobowtóry głównego bohatera mogą posłużyć za most nad przepaścią, drabinę pozwalającą wspiąć się na platformę, katapultę czy nawet broń. Produkcja stawia w dużym stopniu na pomysłowość i zdolności uczestników zabawy. Wiele sytuacji, zwanych paradoksami czasowymi, wymaga naszej obecności w sześciu miejscach równocześnie.

Ważnym aspektem gry stworzonej przez studio The Odd Gentlemen jest specyficzna oprawa audiowizualna. Całość została bowiem zrealizowana w konwencji czarno-białego filmu niemego utrzymanego w stylistyce przypominającej francuską animację Trio z Belleville. Poszczególne poziomy i postacie oglądamy z boku, ale całość prezentuje się naprawdę ciekawie i oryginalnie. Sporym urozmaiceniem jest również żywiołowa i świetnie dobrana muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do The Misadventures of P.B. Winterbottom

Klasyfikacja PEGI The Misadventures of P.B. Winterbottom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Misadventures of P.B. Winterbottom

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7800 GT
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Gravity Rush, Square Enix, Metal Gear Solid 5) 13/2/12
Wieści ze świata (Gravity Rush, Square Enix, Metal Gear Solid 5) 13/2/12

wiadomość13 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o planowanym dodatku DLC do gry Gravity Rush oraz dwóch znakach towarowych zarejestrowanych przez firmę Square Enix.

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Just Cause 2, Serious Sam HD: TSE) 9/04/10
Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Just Cause 2, Serious Sam HD: TSE) 9/04/10

wiadomość9 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze pecetowego Lead and Gold, darmowym dodatku do Just Cause 2, dacie debiutu The Misadventures of P.B. Winterbottom na PC, wartości chińskiego rynku gier sieciowych, a także sukcesie bety Heroes of Newerth. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Final Fantasy, Operation Flashpoint: Dragon Rising, GTA: Chinatown Wars) 18/1/10
Wieści ze świata (Final Fantasy, Operation Flashpoint: Dragon Rising, GTA: Chinatown Wars) 18/1/10

wiadomość18 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: film z Final Fantasy od studia GRIN, szalona platformówka również na PC, Ubisoft obniża oczekiwania co do Red Steel 2, fortuna ze Steama, GTA: Chinatown Wars na sprzęcie Apple i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PC