Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka The Misadventures of P.B. Winterbottom (X360)
OkładkaThe Misadventures of P.B. Winterbottom (X360)

The Misadventures of P.B. Winterbottom

Zabawna platformówka o zwariowanym złodzieju ciast, który potrafi manipulować czasem. Produkcja została zrealizowana w konwencji filmu niemego.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Misadventures of P.B. Winterbottom Premiera

17lut2010

X360

20kwi2010

PC

Gry podobne do The Misadventures of P.B. Winterbottom

Braid

'Splosion Man

Super Meat Boy

The Misadventures of P.B. Winterbottom to szalona platformówka przypominająca w założeniach słynną grę Braid, w której główny bohater również potrafił manipulować czasem. Produkcję przygotowało studio The Odd Gentlemen założone pod koniec 2008 roku przez dwóch deweloperów - Matta Korbę i Paula Bellezza.

Gra opowiada o przygodach tytułowego P.B. Winterbottoma, który jest notorycznym złodziejem ciast i innych smakołyków. W pogoni za dziwnie wyglądającym przysmakiem bohater wpada do tajemniczego portalu i wskutek tego wydarzenia zyskuje niezwykłe umiejętności. Od tej chwili gracz może wykorzystywać przeszłe i przyszłe wcielenia Winterbottoma, ułatwiające w znacznym stopniu rozwiązywanie licznych zagadek ukrytych na poszczególnych poziomach.

Produkcja jest dość nietypową platformówką wzbogaconą o kilka całkiem oryginalnych pomysłów. Na pierwszym planie jest wspomniane manipulowanie czasem, znane z wielu innych tytułów (Braid, Ratchet & Clank Future: A Crack in Time). Gracz może tworzyć i nagrywać kopie bohatera gry z przeszłości oraz przyszłości, aby współpracować z nimi w pokonywaniu kolejnych przeszkód stojących na drodze prowadzącej do przepysznych ciast.

Grając w pojedynkę gracz otrzymuje nieskończoną ilość towarzyszy, którzy pomogą z każdą zagadką. Dzięki opracowanej mechanice sobowtóry głównego bohatera mogą posłużyć za most nad przepaścią, drabinę pozwalającą wspiąć się na platformę, katapultę czy nawet broń. Produkcja stawia w dużym stopniu na pomysłowość i zdolności uczestników zabawy. Wiele sytuacji, zwanych paradoksami czasowymi, wymaga naszej obecności w sześciu miejscach równocześnie.

Ważnym aspektem gry stworzonej przez studio The Odd Gentlemen jest specyficzna oprawa audiowizualna. Całość została bowiem zrealizowana w konwencji czarno-białego filmu niemego utrzymanego w stylistyce przypominającej francuską animację Trio z Belleville. Poszczególne poziomy i postacie oglądamy z boku, ale całość prezentuje się naprawdę ciekawie i oryginalnie. Sporym urozmaiceniem jest również żywiołowa i świetnie dobrana muzyka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Misadventures of P.B. Winterbottom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The Misadventures of P.B. Winterbottom Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7800 GT
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PC