Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2010, 13:14

autor: Jiker

Wieści ze świata (Final Fantasy, Operation Flashpoint: Dragon Rising, GTA: Chinatown Wars) 18/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: film z Final Fantasy od studia GRIN, szalona platformówka również na PC, Ubisoft obniża oczekiwania co do Red Steel 2, fortuna ze Steama, GTA: Chinatown Wars na sprzęcie Apple i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: film z Final Fantasy od studia GRIN, szalona platformówka również na PC, Ubisoft obniża oczekiwania co do Red Steel 2, fortuna ze Steama, GTA: Chinatown Wars na sprzęcie Apple i inne. Zapraszamy do lektury.

Final Fantasy

W sieci opublikowany został kolejny materiał z gry Final Fantasy opracowywanej przez zamknięte w zeszłym roku, szwedzkie studio GRIN (m.in. Wanted: Weapons on Fate, Terminator: Ocalenie oraz Bionic Commando). Film ze specjalnej prezentacji Jonatana Crafoorda, jednego z byłych pracowników GRIN, ukazuje m.in. system walki oraz oprawę graficzną produkcji. Przypominamy, że prace nad nowym FF kontynuowane są przez Square Enix, które przejęło produkt od GRIN z obawy o jego ostateczny kształt.

The Misadventures of P.B. Winterbottom

Szalona platformówka The Misadventures of P.B. Winterbottom, zapowiedziana dotąd wyłącznie w wersji na konsolę Xbox 360, zostanie najprawdopodobniej wydana również na PC. Wskazuje na to sklasyfikowanie takiej właśnie wersji przez amerykańską organizację ESRB. Premiera dzieła studia The Odd Gentleman odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu. Gra opowiada o przygodach P.B. Winterbottoma, który jest notorycznym złodziejem ciast i innych smakołyków. W pogoni za dziwnie wyglądającym przysmakiem bohater wpada do tajemniczego portalu i wskutek tego wydarzenia zyskuje niezwykłe umiejętności.

Wieści ze świata (Final Fantasy, Operation Flashpoint: Dragon Rising, GTA: Chinatown Wars) 18/1/10 - ilustracja #1

Volition

Studio Volition – mające w dorobku m.in. cykl Saints Row oraz strzelaninę Red Faction: Guerrilla – poinformowało na własnej stronie internetowej o rozpoczęciu prac nad nową produkcją: Secret Project X (tytuł roboczy). W chwili obecnej nie wiemy niestety, czy chodzi tu o trzecią odsłonę gangsterskiej serii, czwarte przygody marsjańskich robotników, czy też może o zupełnie nową pozycję. Kwestia zostanie zapewne wyjaśniona w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

PSPGo

Firma Sony zdecydowała się na wydłużenie specjalnej promocji związanej z zakupem konsoli PSPGo. Możliwość otrzymania jednej, darmowej gry – z puli Gran Turismo, MotorStorm Arctic Edge lub Assassin's Creed: Bloodlines (w Niemczech LittleBigPlanet) – będzie obowiązywać do 31 stycznia.

Red Steel 2

Firma Ubisoft zdecydowała się na obniżenie oczekiwanego poziomu sprzedaży gry akcji Red Steel 2 na Wii – z jednego miliona do 500 tysięcy egzemplarzy. Powodem jest najprawdopodobniej coraz mniejsza popularność tego typu produkcji wśród posiadaczy platformy koncernu Nintendo. Sukcesu na miarę oczekiwań nie odniosły takie pozycje, jak MadWorld, House of the Dead: Overkill, The Conduit oraz Resident Evil: Darkside Chronicles. Red Steel 2 zostanie wydane w marcu tego roku.

Catan

Elektroniczna wersja popularnej gry planszowej Osadnicy Z Catanu była dotąd dostępna w edycji na PlayStation 3 wyłącznie w Japonii, gdzie została wydana w 2008 roku. Amerykańska organizacja ESRB sugeruje jednakże, że najprawdopodobniej produkcja studia Game Republic trafi wreszcie na Zachód. Aktualnie czekamy na skomentowanie tego faktu przez firmę Sony.

Steam

Użytkownik platformy Steam o pseudonimie dave311freak podjął udaną próbę sprzedaży swojej kolekcji pecetowych gier poprzez serwis aukcyjny eBay. Steamowe konto ze 139 tytułami – w tym Grand Theft Auto IV, Modern Warfare 1 oraz 2, a także Borderlands – zostało przez niego wycenione na kwotę 2700 dolarów, aczkolwiek na podstawie ceny „Kup Teraz” na poziomie 1000 dolarów (około widać, że zadowalała go dużo niższa kwota.

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Firma Codemasters opublikowała listę poprawek jakie wprowadzi do pecetowej wersji strzelaniny taktycznej Operation Flashpoint: Dragon Rising w drugim patchu do gry. Warto odnotować, że w jego skład wejdzie również kolejny dodatek DLC – tzw. Overwatch, dostępny od pewnego czasu dla posiadaczy konsol. Premiera łatki nastąpi w najbliższych dniach.

Wieści ze świata (Final Fantasy, Operation Flashpoint: Dragon Rising, GTA: Chinatown Wars) 18/1/10 - ilustracja #2

PlayStation 3

Sony poinformowało, że aktualizacja firmware o numerze 3.15 z opcjonalnej stała się wymaganą. Przedstawiciele firmy nie podali oficjalnego powodu tej zmiany. Przypominamy, że update umożliwił użytkownikom PS3 przesyłanie danych pomiędzy dwoma konsolami oraz wsparcie dla PSP mini playback.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Grand Theft Auto: Chinatown Wars zadebiutowało wreszcie w wersji na iPhone’a i iPod Touch, poinformował firma Rockstar Games. Produkcję dostępną w App Store można nabyć za równowartość 9,99 dolarów. Gra bazuje na usprawnionej odsłonie przeznaczonej na konsolę PSP.

Mass Effect 2

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że mieszkańcy Australii będą mogli zakupić specjalny zestaw konsoli Xbox 360 z grą Mass Effect 2. W jego skład wchodzi także dysk 250GB o pojemności, dwa bezprzewodowe pady i headset. Europejska premiera gry odbędzie się 29 stycznia.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mass Effect 2

Greed Corp

Metro 2033

Trauma Team

Sled Shred

Shin Megami Tensei: Strange Journey

EverQuest II: Sentinel's Fate

God of War III

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Greed Corp

Przegląd Tygodnia - Glutoplazmy 2009! video magazyn

Gramy w Aliens vs Predator - Obcy Gramy!

gry