Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Shin Megami Tensei: Strange Journey (NDS)
OkładkaShin Megami Tensei: Strange Journey (NDS)

Shin Megami Tensei: Strange Journey NDS

Shin Megami Tensei: Strange Journey to kolejna część serii jRPGów od firmy Atlus. Tytuł, będący drugą odsłoną przygotowaną z myślą o Nintendo DS, mocno odwołuje się do korzeni serii. Tym razem rozgrywka polega na zwiedzaniu lochów i łapaniu zamieszkujących je stworów.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Strange Journey Premiera NDS

8października2009

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shin Megami Tensei to popularne jRPG-i od firmy Atlus. Obok głównego cyklu, powstało wiele odłamów marki, takich jak popularna Persona, Devil Summoner, czy Devil Survivor. Shin Megami Tensei Strange Journey to pozycja przynależąca ściśle do głównej serii, zarazem czerpiąc najlepsze cechy jej odłamów.

Fabuła tytułu opowiada o anomalii powstałej na Biegunie Południowym. Niezbadana dziura, nazwana Schwarzbirth, w istocie jest portalem do wymiaru demonów, które mogą zniszczyć ziemię. ONZ natychmiast powołuje organizację Schwarzbirth Investigation Unit mającą zająć się niezwykłym odkryciem. Na miejsce zostaje wysłana specjalnie przeszkolona jednostka, w skład której wchodzi bohater gry. Celem jest nie tylko zbadanie obcego świata, lecz również zapobiegnięcie inwazji oraz zażegnanie wszelkiego zagrożenia.

Tytuł należy do popularnego gatunku dungeon crawlerów, czyli gier polegających w dużej mierze na eksploracji wszelkiego rodzaju podziemnych korytarzy i eksterminacji lub wykorzystywaniu do walki po własnej stronie znajdujących się w nich potworów. Bohater gry jest wyposażony w specjalny kostium, tzw. „Demonica Suit”. Pozwala mu on na wykorzystywanie specjalnych umiejętności, w tym skanowanie otoczenia.

Potwory możemy werbować poprzez odpowiednie poprowadzenie rozmów, bądź użycie przekupstwa. Szeregi naszej drużyny mogą liczyć jednocześnie do czterech postaci, lecz do wyboru dostajemy blisko 300 demonów. Co więcej, wzorem innych tytułów z serii je ze sobą mieszać, celem uzyskania mocniejszych podwładnych. Wśród tych ostatnich nie zabrakło oczywiście maskotki serii w postaci Jacka Frosta. Dodatkowo gra wykorzystuje dorobek mitologii całego świata, szczególnie dużo czerpiąc z wierzeń chrześcijańskich. Tworzy to niespotykaną, lekko obrazoburczą mieszankę, będącą jednym ze znaków rozpoznawczych gier Atlusa.

Oprawa jest prosta, lecz klimatyczna. Zniszczony świat, posępne lokacje, zmutowane potwory tworzą razem interesujące połączenie. Gra, w przeciwieństwie do Devil Survivor, projektami postaci i świata odwołuje się do pierwszych gier z konsoli Super Nintendo. Mangę zastąpiono mrocznym klimatem post-apokaliptycznego świata. Za muzykę odpowiedzialny jest Shoji Meguro, znany z serii Persona oraz Trauma Center.

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei: Strange Journey: Odpowiednia dla każdego wieku.